Od zawsze produkty reklamowane przez celebrytów sprzedają się lepiej. Wiele gwiazd jednak nie tylko poprzestaje na reklamach ale decyduje się na stworzenie własnej marki czy współpracę z koncernami kosmetycznymi oraz sygnowanie swoimi nazwiskami produktów takich jak perfumy czy akcesoria do makijażu. Dlaczego tak bardzo uwielbiamy kosmetyki tworzone przez gwiazdy i czy rzeczywiście produkty te są warte uwagi?

Hollywoodzki make – up

Cały świat oszalał na punkcie produktów do makijażu stworzonych przez Kim Kardashian, każda dziewczyna marzy o pomadce od Kylie Jenner, a w tym roku szał robią kosmetyki Kat von D stworzone we współpracy z marką Sephora. Kosmetyki sławnej Kardashianki zdadzą się jednak tylko jeśli lubisz mocne konturowanie twarzy, pomadki Kylie w ostatnim czasie zebrały sporo negatywnych opinii pod kątem trwałości, a ich cena potrafi być zabójcza. Produkty do makijażu Kat von D zbierają pozytywne recenzje od fanek mocnej pigmentacji. Jeśli lubisz mocny makijaż te produkty sprawdzą się u Ciebie, jeśli nie, lepiej nie przepłacaj za samo nazwisko gwiazdy.

Perfumy gwiazd

Własne perfumy to chyba najpopularniejsze produkty sygnowane przez gwiazdy. W drogeriach możesz kupić zarówno kompozycje zapachowe współtworzone przez aktorki, modelki, piosenkarki czy celebrytki jak Paris Hilton. Perfumy gwiazd znajdziesz w praktycznie każdym przedziale cenowym, pamiętaj jednak, że wiele z nich nie będzie zbyt elegancka. Jeśli zależy Ci na nazwisku gwiazdy raczej wybierz eleganckie zapachy jak kompozycje od Halle Berry, Tildy Swinton czy Beyonce aniżeli kiczowate flakony od Britney Spears albo Christiny Aguilery.

kosmetyki-sygnowane-nazwiskami-gwiazd-_2

Kosmetyki eko

Coraz częściej gwiazdy stawiają na kosmetyki naturalne i ekologiczne. Przykładem takich produktów mogą być kosmetyki marki Kora, stworzonej przez topmodelkę Mirandę Kerr. Jej marka specjalizuje się w produkcji kosmetyków do pielęgnacji. Innym przykładem może być firma aktorki Jessici Alby – The Honest Company – która produkuje organiczne i nietoksyczne produkty przeznaczone dla niemowląt. Popieramy idee organicznych kosmetyków i działań podejmowanych przez gwiazdy ku polepszeniu składu dostępnych produktów na rynku, natomiast tutaj również należy zachować rozwagę – jakiś czas temu okazało się, że produkty Alby jednak nie są tak organiczne jak twierdzi i z tego powodu wynikła niemała afera.

kosmetyki-sygnowane-nazwiskami-gwiazd-_3

Polskie akcenty

Nasze rodzime gwiazdy również próbują własnych sił w przemyśle kosmetycznym. Marka Pat&Rub założona przez Kingę Rusin szczyci się kosmetykami w 100 % naturalnych. Jak na polskie realia są niestety jednak dość drogie choć do składu rzeczywiście nie można mieć zastrzeżeń. Kosmetyczny biznes próbuje również podbić Krystyna Janda ze swoją marką JANDA produkującą głównie odżywcze kremy. Spektakularną klapę zaliczyła niestety Grażyna Szapołowska ze swoją marką Sza Cosmetics. Przez jakiś czas popularne były też balsamy stworzone we współpracy Joanny Krupy z firmą Esotiq.

Krystyna Janda, Kinga Rusin

[Głosów:3    Średnia:2.3/5]