Biżuteria z pereł – klasyka kobiecej elegancji

Perły, magiczny skarb oceanów, znany i podziwiany od wieków. Piękna i ponadczasowa klasyka, niezwykła ozdoba kobiecej szyi, subtelnie i delikatnie podkreślająca jej urodę. Powiedzmy sobie szczerze: czy istnieje coś bardziej wysublimowanego w swoim pięknie, niż długi naszyjnik z pereł, delikatnie poruszany subtelną kobiecą dłonią?

Perły to symbol miłości, wiecznej i ponadczasowej. Powstają w małżach słonowodnych, gdy ziarenko piasku wniknie do wnętrza muszli, a ta broniąc się przed tym intruzem otacza je kolejnymi warstwami masy perłowej. Występują w niezwykle bogatej gamie kolorystycznej, wśród której dominują kremowe, różowe, czarne i najczęściej spotykane białe, Niezależnie od koloru stanowią przedmiot pożądania każdej kobiety.

Biżuteria z pereł to elegancja, słusznie kojarzona z klasycznym kobiecym ubiorem. Wielkie i podziwiane gwiazdy: Sophia Loren czy niezapomniana Audrey Hepburn, w pięknych kostiumach od Coco Chanel czy nieśmiertelnej małej czarnej i zawsze z nieodłącznym zestawem, na który składały się naszyjnik oraz kolczyki i bransoletka z pereł. Ten widok na zawsze będzie kojarzył się z niedoścignionym wzorem elegancji, do którego dążyły wtedy i dążą dzisiaj kobiety na całym świecie.

Do czego nosić biżuterię z pereł

Perły pasują praktycznie do każdego stroju i trochę niesłusznie są dzisiaj zaliczane do mody vintage, dla wielu trącąc tzw. staroświeckością. Jednak ten atrybut kobiecej elegancji można zdecydowanie przystosować nawet do nowoczesnych trendów w modzie.

Wiele pań pracuje w biurach czy też korporacjach, gdzie obowiązuje dress code. Kobieta sukcesu, prezes czy prawniczka, raczej nie przyjdzie do pracy w sportowej bluzie i trampkach. Elegancki kostium czy spodnium, w stonowanych kolorach i połączony z nieśmiertelną białą bluzką to idealne tło dla biżuterii z pereł. Krótki naszyjnik z pereł, w połączeniu z delikatnymi kolczykami, również z perłami, z pewnością będzie pasował idealnie, wzbudzając zasłużony podziw. Panie lubiące bardziej zdecydowane kolory, mogą zrezygnować z białej bluzki, na żywym intensywniejszym tle, perły będą jeszcze lepiej się wyróżniać.

Biżuteria z pereł dla wymagających

Jednak noszenie pereł do klasycznego, biznesowego kostiumu, to nie jedyne ich zastosowanie. Kobiety lubiące odważniejsze stylizacje, również mogą użyć biżuterii z pereł do podkreślenia swojego stroju. Naszyjnik, bransoletka czy kolczyki nie muszą być zrobione tylko z nich. Niezwykle ciekawie wyglądają w połączeniu z innymi, niekoniecznie szlachetnymi kamieniami, ale też jako element łączony, np. ze srebrem.

Zobacz także: Bransoletka z pereł w sklepie Świat Pereł

Delikatny, metaliczny połysk srebra podkreśla idealnie blask pereł, tak wykonana biżuteria nabiera całkiem nowego, ponadczasowego stylu. Srebrne, zwisające kolczyki, srebrna bransoletka i naszyjnik pasują świetnie do codziennego, coraz modniejszego zestawu, jakim są dżinsy, nieważne czy rurki czy coraz modniejsze mom jeans, nieśmiertelny i zawsze elegancki rozpinany sweter typu kardigan, biała koszulowa bluzka oraz wygodne botki czy baleriny, to ubiór, w którym każda kobieta będzie czuła się jednocześnie swobodnie i elegancko. Taka stylizacja pasuje na wiele okazji, nie tylko na codzienne zakupy, odprowadzanie dzieci do szkoły, ale i na lunch z przyjaciółkami czy niezobowiązujące spotkanie zawodowe. Wieczorem można już tylko zamienić dżinsy na małą czarną, baleriny na eleganckie szpilki i już można udać się na biznesową kolację czy inną uroczystość, a biżuteria z perłami będzie pasować i do tego stroju.

Perły zawsze już zawsze towarzyszą kobiecie, jako nieodzowny element każdej stylizacji, sportowej i niezobowiązującej, jak i klasycznej, biznesowej.

Perły ze Świata Pereł – Sprawdź sklep internetowy

[Głosów:2    Średnia:5/5]