Czym powinien charakteryzować się dobry tusz do rzęs?

Tusz to rzęs to podstawowy kosmetyk w każdej damskiej kosmetyczce. Pozwala na podkreślenie spojrzenia. Dzięki temu produktowi rzęsy mogą być dłuższe, grubsze i bardziej podkręcone – w zależności od potrzeb. Czym sugerować się podczas zakupów, by później być zadowoloną z uzyskanych efektów?

Tusz do rzęs to numer 1 wśród kosmetyków. Są nawet panie, dla których to jest jedyny produkt, którego używają zawsze i wszędzie – nawet chodząc w domowych pieleszach. Do wyboru znajdziemy całe mnóstwo kosmetyków. Czym się sugerować podczas zakupów? Jakie są cechy dobrego tuszu do rzęs?

Tusz do rzęs – rodzaje

Co ciekawe, nie tylko same składniki zawarte w tuszu się liczą, ale także szczoteczka, którą aplikujemy kosmetyk. Liczy się bowiem tworzywo, z którego ta szczoteczka została zrobiona. Do krótkich, bardzo delikatnych rzęs najlepiej wybrać szczoteczkę silikonową. Jest drobna, dzięki czemu doskonale nadaje się nawet do bardzo krótkich rzęs, docierając w najtrudniejsze zakamarki. Tusz do rzęs tego typu jest wygodny w użyciu.

Tusze z gęstą szczoteczką doskonale pogrubią nawet najcieńsze rzęsy. Wówczas można sprawić, że będą one nawet kilkukrotnie grubsze (i optycznie będą się wydawały też gęstsze), więc spojrzenie stanie się dużo bardziej wyraziste.

Chcąc naprawdę mocno podkreślić rzęsy, najlepiej jest sięgnąć po gęsty tusz do rzęs. Wówczas już za pierwszym pociągnięciem można będzie uzyskać satysfakcjonujący efekt. Tutaj jednak trzeba mieć na uwadze, że taki kosmetyk szybciej zastyga, a więc krócej go używamy. Rzadki tusz do rzęs na pewno będzie służył nam znacznie dłużej.

Podkręcający tusz charakteryzuje się szczoteczką w kształcie łuku. Dlatego też podczas aplikacji można podkręcić rzęsy. To dobre rozwiązanie dla osób, które mają bardzo proste rzęsy, którym brakuje wyrazu.

Są tez tusze łączące kilka funkcji

Powodzeniem niewątpliwie cieszą się tusze do rzęs, które działają na wielu płaszczyznach, czyli np. i wydłużają, i podkręcają. Warto pamiętać, że wydłużająco-podkręcający tusz będzie miał szczoteczkę w kształcie łuku, a jego konsystencja będzie dość gęsta.

Najpopularniejszym jest tusz do rzęs klasyczny, a więc ten z prostą, średniej grubości szczoteczką. Taki kosmetyk daje dość naturalny efekt i lekko podkreśla spojrzenie. Idealnie sprawdza się w codziennym użytkowaniu.

Nie ma nic gorszego, niż posklejane rzęsy. Wygląda to bardzo sztucznie i nienaturalnie. Dlatego trzeba wówczas sięgnąć po tusz z rzadką szczoteczką, mające długie włókna. Niektórzy porównują ją do malutkiego grzebyka. Taki kształt pozwala na bardzo dokładną aplikację kosmetyku.

Obecnie producenci posunęli się jeszcze dalej i oferują coraz to nowsze rozwiązania, np. tusz do rzęs Colossal Smoky Eyes daje efekt przydymionego makijażu, który jest imprezowym hitem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]