Jak wybrać najlepszy salon manicure w Szczecinie? Wiemy, jak go znaleźć!

Kobiety uwielbiają manicure, bo pozwala im na zadbanie o swoje paznokcie, a tym samym poczucie się wyjątkowo. Co prawda, dobrych salonów jest wiele w mieście, ale trafiają się też i takie, którym można wytknąć pewne błędy i niedociągnięcia. Manicure to precyzyjna praca, tak samo, jak laserowa depilacja, dlatego nie każda osoba, która się jej podejmuje, ma do tego tak zwany dryg. Przyjrzyjmy się manikiurzystkom i ich pracy, aby lepiej móc ją ocenić oraz samodzielnie wychwycić ewentualne błędy.

Klasyczny manicure krok po kroku.

Zabieg manicure można podzielić na kilka kroków, kiedy wykonywane są poszczególne czynności prowadzące do ostatecznego wyniku, a są to:

  • przygotowanie paznokci, które opiera się o usunięcie starego lakieru przy użyciu zmywacza do paznokci, jednakże najlepiej używać zmywaczy niezawierających acetonu, który wysusza zarówno samą płytkę paznokcia, jak i skórę go okalającą, a w konsekwencji może prowadzić do zadzierania się skórek. W przypadku, kiedy stary lakier z trudem schodzi z paznokci, można użyć kostki do manicure, która ma chropowatą strukturę,
  • następnie należy dokładnie opiłować paznokcie, co zapewni im wymaganą długość i kształt, a także poprzez usunięcie poszarpanych części płytki paznokcia, możliwe stanie się nadanie jej gładkości i blasku,
  • kolejnym krokiem jest wycinanie zadartych skórek i ukształtowanie obwodu płytki paznokcia. Aby zabieg mógł obyć się bez dyskomfortu związanego z bólem odczuwanym podczas wycinania skórek, należy je najpierw zmiękczyć, używając do tego celu specjalnego płynu do skórek, a potem po odsunięciu ich drewnianym patyczkiem, usunąć za pośrednictwem cążków,
  • malowanie paznokci kończące manicure. Należy pamiętać, że przed malowaniem paznokci lakierem należy je najpierw odtłuścić, gdyż lakier nie będzie chciał się trzymać na nieodtłuszczonej powierzchni. Do tego celu należy używać odtłuszczacza albo zmywacza do paznokci. Następnie po nałożeniu podkładu bazowego można malować lakierem o wybranym kolorze. Zwykle nakłada się drugą warstwę lakieru, aby wyeliminować ewentualne różnice w odcieniu barwy oraz po zakończeniu lakierowania zaleca się użycie topu, który lakier utwardzi i doda blasku paznokciom.

Gdzie szukać zaufanych specjalistów?

Jak już zostało to wzmiankowane, salonów kosmetycznych jest wiele, ale nie każdy jest w stanie wykonać usługę na najwyższym poziomie. Dlatego internet jest miejscem, gdzie można z powodzeniem szukać i znaleźć salony, które polecają sami klienci. Jako że korzystają z ich usług dłuższy czas, ryzyko niezadowolenia z usługi znacznie spada, a czasem jest wyeliminowane całkowicie.

Ważne jest słuchanie innych ludzi, jeżeli nie ma się praktyki i nie zna się zaufanych salonów. Dlatego w internecie można nie tylko znaleźć opinie, ale też kontakt do wybranego salonu. Na stronie https://www.moment.pl/paznokcie/manicure/szczecin można znaleźć najlepsze salony oraz ich rzetelne recenzje stałych klientów.

[Głosów:2    Średnia:5/5]