manicure

Obecnie wszyscy narzekają na nieustanny brak czasu. Sama na pewno też nie masz go zbyt wiele i dlatego właśnie nie potrafisz w pełni o siebie zadbać. Chciałabyś oczywiście odwiedzać salony manicure przynajmniej raz w miesiącu i nawet masz na to pieniądze, ale trudno jest ci wygospodarować dłuższą chwilę na taką wizytę. Całe szczęście o swoje paznokcie możesz zadbać równie dobrze w domowych warunkach. Zaopatrz się w odpowiednie przyrządy i naucz się wykonywać ładny manicure, a zaoszczędzisz i czas, i pieniądze.

Klasyczny manicure nigdy nie wyjdzie z mody. Nie musisz robić sobie długich paznokci hybrydowych, jeżeli nie przepadasz za sztucznym wyglądem i wolisz podkreślać naturalną urodę. Klasyczny manicure na pewno szybko nauczysz się wykonywać. Zanim jednak przejdziesz do działania, udaj się do dowolnej drogerii lub sklepu z kosmetykami albo złóż zamówienie w markecie internetowym. Czego będziesz potrzebować? Po pierwsze – dobrego pilniczka. Może to być pilnik szklany, ewentualnie papierowy, ale w żadnym wypadku nie sięgaj po ten metalowy, który szarpie paznokcie i przyspiesza ich rozdwajanie się. Zaopatrz się również w zestaw przyrządów do usuwania skórek. Specjalny płyn pozwoli ci je szybciej rozmiękczyć, a drewniane patyczki poradzą sobie z odsunięciem warstwy skóry nachodzącej na płytkę. Jeżeli ze skórkami masz nieco większy problem, musisz zakupić także dodatkowe cążki. Na samym końcu przejdź do części najprzyjemniejszej, czyli wybierania lakierów. Potrzebujesz zarówno tych kolorowych, jak i dobrej bazy oraz utwardzacza, który przedłuży trwałość wykonanego już manicure’u.

Jeżeli jednak to na wysokiej trwałości zależy ci najbardziej, zamiast wykonywać klasyczny ładny manicure, zdecyduj się na hybrydy. Na pewno już o nich słyszałaś. Prawdopodobnie twoje koleżanki z pracy czy szkoły zachwalają je pod niebiosa, a ty dalej nie możesz się do nich przekonać. Co zyskasz, gdy zaczniesz wykonywać sobie regularnie hybrydy? Na pewno zaoszczędzisz czas. Hybrydy są rodzajem bardzo trwałego manicure’u, który utrzymuje się na paznokciach w perfekcyjnym stanie przez ok. 2-4 tygodnie. W przypadku normalnych lakierów ta trwałość wynosi maksymalnie tydzień, a zdarza się, że wyłącznie jeden dzień, jeżeli np. często sprzątasz w domu bez użycia rękawiczek lub masz pracę fizyczną. Do wykonania paznokci hybrydowych będziesz już potrzebować większej ilości profesjonalnych narzędzi. Musisz zainwestować w hybrydowe lakiery (kolorowe, bazę i top coat), podstawowy komplet do pielęgnacji paznokci i skórek, lampę LED lub UV, odtłuszczacz, zmywacz i inne akcesoria. Za to wszystko zapłacisz ok. 200 złotych. Warto jednak zdecydować się na taką inwestycję.

Niby akcesoria i narzędzia przeznaczone do stylizacji paznokci są dość drogie, ale sama pomyśl, ile pieniędzy wydałabyś rocznie, gdybyś dwa razy w miesiącu wykonywała sobie ładny manicure w salonie. Koszt takiego zabiegu to ok. 60 zł. W cenie trzech zabiegów możesz więc uzyskać własny komplet do wykonywania paznokci hybrydowych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]