Posiadanie zdrowych i zadbanych paznokci to coś, na czym zależy każdej kobiecie. To właśnie akcesoria do paznokci pozwalające prawidłowo pielęgnować naszą płytkę paznokciową.
Co jest niezbędne, aby wykonać domowy manicure?
Cążki do skórek, są podstawowym narzędziem do wykonania manicure. Najlepsze cążki do skórek, wykonane są ze stali chirurgicznej (nierdzewnej), ponieważ są bardziej odporne na zniszczenia.
Ostrze cążek do skórek powinno być dobrze wyprofilowane i ostre, wtedy efekt jest lepszy. A praca łatwiejsza. Najpopularniejsze ostrze w przypadku cążek do skórek to 3mm. Jest to optymalna długość. Z kolei długość ramion powinna wynosić 10cm, ponieważ zbyt długie ramię jest nieporęczne, a za krótkie nie daje komfortu podczas pracy.
Nożyczki do obcinania paznokci, powinny mieć ostre i solidne ostrza. Najlepiej, żeby były wykonane z hartowanej, stali nierdzewnej. Wtedy są bardzo trwałe. A dodatkowo gwarantują precyzyjną prace.
Nożyczki do paznokci mają różny kształt. Dostępne są nożyczki proste oraz wygięte. Mają dwa równe ostrza.
Obcinacz do paznokci, jest to poręczne narzędzie, które pozwala łatwo i szybko obciąć paznokcie. Zarówno u rąk jak i u stóp. Wykonane są z wysokiej jakości stali. Obcinacze gwarantują, obcinanie paznokci w linii prostej, co zapobiega ich wrastaniu. Ich ostrze jest precyzyjnie wyszlifowane, co ułatwia dostosowanie do naturalnego kształtu paznokcia.
Pęseta, jej główne zadanie to usuwanie niechcianego owłosienia, najczęściej służy do regulacji brwi. Jaka pęseta będzie najlepsza? Aby uniknąć uczuleń w okolicy oczu, należy wybrać pęsetę wykonaną ze stali nierdzewnej. Jeżeli chodzi o kształt, najlepiej sprawdzają się pęsety ścięte, które wyprofilowane są pod specjalnym kątem, po to by regulacja była bardzo dokładna oraz abyśmy mogli kontrolować ilości wyrywanych włosków.
Pęsety ostro, trójkątnie zakończone sprawdzają się do usuwania cienkich włosków oraz takich, które mają tendencje wrastania. Należy jednak uważać podczas używania, ponieważ można się skaleczyć.
Przeczytaj też: Artykuły higieniczne – czym się różnią?