maszynka do golenia

Depilacja jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów kosmetycznych.
Najprostszą i najbardziej popularną metodą usuwanie zbędnego owłosienia jest maszynka do golenia. Jest to rozwiązanie zarówno dla kobiety, jak i dla mężczyzny.

W dzisiejszych czasach na rynku dostępnych jest mnóstwo rodzajów maszynek do golenia, ale które z nich są najlepsze? Niektórzy mają problem z wyborem idealnej maszynki. Czym powinna się wyróżniać? Przede wszystkim powinniśmy wybierać taką maszynkę, która spełnia nasze wymagania i zatroszczy się o naszą skórę.

Jaką maszynkę do golenia wybrać?

Na rynku dostępne są różne maszynki, najbardziej znane to maszynki uniwersalne. Takimi maszynkami możemy golić takie partie jak nogi, bikini i pachy. Są też maszynki przeznaczone do konkretnych części ciała, na przykład do miejsc wrażliwych (bikini).

Maszynkę należy wymieniać raz na 5-10 użyć, w zależności od grubości włosów poddanych depilacji. Aby wyczuć kiedy jest ten odpowiedni moment na wymianę maszynki, należy zwrócić uwagę podczas golenia na ostrza. Jeżeli ostrza słabo ślizgają się po skórze, to oznacza że czas na zmianę.

Maszynek nie można przechowywać w wilgotnych miejscach, takich jak kabina prysznicowa. Po każdym użyciu należy starannie wysuszyć maszynkę, dzięki temu unikniemy rozwoju bakterii oraz zapobiegniemy rdzewieniu. Dzięki temu nie grożą nam zakażenia.

Maszynki do golenia - używać?

 

Jak używać maszynki do golenia?

Należy pamiętać, aby golić się zawsze z włosem, zwłaszcza w miejscach, w których skóra jest bardziej delikatna. Oczywiście golenie pod włos jest dokładniejszym sposobem, ale istnieje ryzyko zranienia.

Maszynką do golenia nie powinniśmy golić się na sucho. Wtedy możemy spowodować podrażnienie skóry. W drogerii dostępne są różne preparaty ułatwiające golenie, a dodatkowo pielęgnujące skórę. Są to pianki, kremy i żele.
Po goleniu należy zaaplikować krem nawilżający i łagodzący, zawierające panthenol lub alantoinę. Należy też unikać dezodorantów w przypadku golenia pach, oraz alkoholu.

Przeczytaj też: BALSAMY I KREMY DO GOLENIA

[Głosów:0    Średnia:0/5]