Żel pod prysznic z olejkiem - ulga dla suchej skóry

Kosmetyki myjące do ciała są niezbędne do utrzymania odpowiednego stopnia higieny, lecz ich codzienne stosowanie może spowodować przesuszenie skóry. Sucha skóra jest podrażniona, zaczyna się łuszczyć, a także staje się podatniejsza na uszkodzenia, zakażenia grzybicze i alergię. Jak poradzić sobie z nadmierną suchością skóry? Jakich kosmetyków myjących używać?

Mycie i nawilżanie ciała

Aby uniknąć nadmiernego przesuszania skóry, powinno się stosować kosmetyki myjące o łagodnym składzie. Mogą to być zarówno emolienty, jak i żele pod prysznic z dodatkiem olejków. Emolienty są szczególnie polecane osobom, które zmagają się nie tylko z suchością skóry, ale i wysypkami, alergiami i innymi problemami dermatologicznymi. Dzięki emolientom do mycia delikatnie usuwa się zanieczyszczenia z ciała oraz odbudowuje się naturalny płaszcz lipidowy, który stanowi barierę zabezpieczającą skóry przed czynnikami zewnętrznymi. Brak tej bariery sprawia, że skóra dalej się odwadnia, a problemy dermatologiczne się pogłębiają. Emolienty do mycia dla dzieci i dorosłych znajdzie się na https://kontigo.com.pl.

Do suchej skóry poleca się również żel pod prysznic z olejkiem, dzięki któremu skóra pozostaje gładka i dobrze nawilżona nawet po długiej kąpieli. Olejek zawarty w kosmetyku zatrzymuje wodę w głębokich i płytkich warstwach skóry, zastępując tym samym balsam do ciała stosowany po kąpieli. Używanie mniejszej liczby kosmetyków pozytywnie wpływa na kondycję skóry, gdyż odciążą ją i poprawia jej kondycję.

Łagodne, naturalne olejki

Stosując żel pod prysznic z olejkiem, używa się kosmetyku z dodatkiem naturalnych substancji. Olejek migdałowy, jojoba, macadamia czy arganowy dobrze odżywia skórę, nawilża ją, a także pomaga zwalczać przebarwienia. Dodatkowo, dzięki naturalnym olejkom zwiększa się elastyczność skóry, a kobiety w ciąży są mniej narażone na pojawianie się rozstępów. Aby zmniejszyć ryzyko rozstępów, poleca się stosować po wzięciu prysznica specjalne balsamy i kremy dla przyszłych mam.

Olejki naturalnego pochodzenia są bezpieczne dla skóry, dlatego nie wywołują podrażnień i alergii. Stosowanie pod prysznicem żelów z ich dodatkiem przynosi ulgę suchej skórze, a efekty zmiany kosmetyku myjącego są widoczne już po pierwszym użyciu. Po kilku tygodniach skóra staje się wyraźnie jędrniejsza i elastyczniejsza, a problemy z łuszczącym się naskórkiem lub podrażnieniami znikają. Olejek można stosować codziennie podczas każdej kąpieli – zarówno w trakcie mycia pod prysznicem, jak i podczas relaksującego wylegiwania się w wannie z ciepłą wodą.

[Głosów:1    Średnia:5/5]