Zdrowie po męsku

0
530

Badania wskazują, że mężczyźni są mniej skłonni do dbania o własne zdrowie, niż kobiety. Aż 90% kobiet regularnie chodzi do lekarza, w przypadku mężczyzn ten wynik wynosi zaledwie 62%. Jednak to nie musi być zasadą! Mężczyźni także mogą z łatwością zadbać o siebie, przy minimalnym wysiłku. A oto kilka rad i zasad, których warto przestrzegać, dla osiągnięcia najlepszych rezultatów.

Jedzenie to podstawa!

Zdrowy tryb życia powinniśmy zacząć od przystosowania diety, do potrzeb naszego organizmu. Nie koniecznie musi to oznaczać całkowitą rezygnację z fast foodów, czy słodyczy, a raczej spożywanie ich w ograniczanych ilościach. Powinniśmy za to wprowadzić dużą ilość surowych warzyw i owoców, które dostarczają nam w naturalny sposób witaminy. Jako mężczyźni musimy także zapewniać sobie odpowiednie ilości białka, które jest głównym budulcem mięśni.

Wskakuj w świat sportu!

Codzienny wysiłek fizyczny pomaga utrzymać nasze ciało w zdrowiu, ale także skutecznie poprawia samoocenę. Gdy stawiamy sobie cele i wyzwania, łatwej jest nam utrzymać zdrowe nawyki. Samodyscyplina, która wiąże się ze sportem, pomaga także w podejmowaniu decyzji. Nie ważne czy wybierzemy basen, siłownię, czy po prostu bieganie, sport skutecznie kształtuje głowę i ciało.

Medycyna nie jest zła

Nie bójmy się lekarzy i nie bójmy się leczyć! Nasze ciało nie zawsze jest w stanie wyleczyć się samo, dlatego odpowiednia diagnoza pomoże nam szybciej i skuteczniej poradzić sobie z uciążliwymi dolegliwościami. Na przykład, gdy nie możemy uporać się z uciążliwym bólem nóg lub powstającymi na nich żylakami, lekarz najczęściej zaleci nam skarpety kompresyjne męskie, które pomogą uregulować krążenie w Twoich nogach, zmniejszają opuchliznę, a co najważniejsze pomogą uśmierzyć ból, zapewniając uczucie chłodu.

Nie czas na nałogi

Choć papierosy i alkohol kojarzą się z dobrą zabawą i imprezami, nie są zdrowe dla naszego ciała. Papierosy zmniejszają naszą wydolność, zwiększają ryzyko zachorowań na raka płuc i zanieczyszczają organizm substancjami smolistymi, co odbija się na naszym zdrowiu i chęci do życia. Z kolei alkohol wypłukuje minerały i witaminy, odwadnia i osłabia organizm, a częste picie może przyspieszyć starzenie się organizmu. Nałogi są źródłem chorób, ale także obciążają nasz budżet, dlatego warto z nich zrezygnować, na rzecz zdrowszych nawyków.

Pilnuj masy ciała

W przypadku mężczyzn nadwaga jest szczególnie niebezpieczna. Kiedy obwód w pasie zbliża się lub przekroczył 94 cm, ryzyko na wystąpienie cukrzycy typu 2 lub udaru mocno wzrasta. Skutecznym sposobem na pozbycie się zbędnych kilogramów jest zmniejszenie liczby przyjmowanych kalorii i aktywność fizyczna. W przypadku, gdy utrzymanie diety sprawia Ci trudności, warto zwrócić się o pomoc do dietetyka specjalisty.

Zdrowie to łatwy wybór

Zadbanie o własne zdrowie nie jest trudne przy odpowiedniej determinacji. Wprowadzenie do życia właściwych nawyków wymaga czasu, jednak ten wysiłek będzie wynagrodzony piękną sylwetką i zdrowym ciałem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]