Obecnie usuwanie popękanych naczynek ma twarzy to najpopularniejszy zabieg, jaki wykonywany jest w gabinetach medycyny estetycznej. Wszystko dlatego, że problemy z rumieniem oraz tak zwanymi pajaczkami to coraz powszechniejsze zjawisko.

Zamykanie rozszerzonych naczynek

Teleangiektazje są trwałymi naczyniami włosowatymi ulegającymi rozszerzeniu, czego efektem są nieestetyczne, prześwitujące przez skórę nitki tworzące coś na wzór pajęczej sieci. Jeżeli w odpowiednim momencie nie przeprowadzone zostanie zamykanie naczynek, powstanie bardzo często trudne do usunięcia zaczerwienienie zwane rumieniem. Rozszerzenie naczynek może nastąpić całkowicie niezależnie od typu posiadanej cery. Można jednak z całą pewnością stwierdzić, że na pękanie naczynek najbardziej narażona jest cera delikatna i wrażliwa, mająca skłonności do podrażnień. Tak zwane pajączki pojawiają się najczęściej w okolicy nosa, brody czy policzków.

Czynniki zwiększające ryzyko pękania naczynek

Naczynka mogą rozszerzać się i tworzyć nieestetyczne efekty pod wpływem wielu czynników. Oto niektóre z nich:
– regularnile picie gorącej kawy i mocnej herbaty,
– spożywanie alkoholu,
– spożywanie mocno ostrych potraw,
– naczynka pękają bardzo często, gdy skóra narażona jest na długotrwałe działanie szkodliwych czynników atmosferycznych jak wiatr, mróz czy promienie słoneczne,
– nadmierny stres również sprzyja powstawaniu pajączków.

Zabieg zamykania naczynek

Zanim zostanie przeprowadzony zabieg zamykania naczynek, lekarz Medei estetycznej musi przeprowadzić bardzo dokładny i szczegółowy wywiad ze swoim pacjentem. Ocenie przede wszystkim musi podlec rodzaj oraz stopień zaawansowania zmian. Bez tego nie można dobrać najskuteczniejszej długości fali, jaką w danym przypadku ma być w czasie zabiegu emitowana z lasera bądź elektrody. Po zakwalifikowaniu do zabiegu pacjent dostaje zalecenia, jak ma się przygotować i czego bezwzględnie musi unikać przed podejściem do zabiegu. Laser jest urządzeniem pozwalającym na bezinwazyjne zamykanie naczynek, dzięki czemu możliwe jest skuteczne pozbycie się nieestetycznych pajączków. Co ważne ta metoda może być stosowana niemal w każdym przypadku. Wyjątek stanowią bardzo zaawansowane zmiany naczyniowe, które do wyleczenia wymagają podjęcia nieco innych, często znacznie bardziej inwazyjnych niż laser metod. Jednak najczęściej naczynka zamykane są przy pomocy wiązki światła z lasera o odpowiedniej długości.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Kosmetologia Esteti-Med

[Głosów:1    Średnia:5/5]