Skóra głosem wnętrza

Wszystko, co jemy i pijemy ma wpływ na to, jak wygląda nasza skóra. Na nasz wygląd będzie się składać całokształt naszego codziennego funkcjonowania. Na szczególną uwagę zasługuje dieta, ponieważ to ona warunkuje intensywność starzenia się skóry. Nawet najdroższy krem na świecie nie będzie w stanie usunąć szkód, jakie sobie wyrządzimy przez długie lata złego odżywiania. Należy pamiętać, że komórki skóry, które mają funkcjonować i rozwijać się prawidłowo, muszą bezustannie otrzymywać niezbędne dla nich substancje odżywcze. Poza regularną kosmetyką najlepszym sposobem na poprawienie stanu skóry, jak i utrzymanie przez długo młodzieńczego wyglądu jest właściwe odżywianie się, czyli korzystanie z urozmaiconej, ale zawsze pełnowartościowej diety.

Skąd biorą się wypryski na twarzy?

Coraz częściej zmiany skórne w postaci wyprysków na twarzy dotyczą kobiet powyżej 25 lat, a nawet 30 roku życia. Zmiany te najczęściej zlokalizowane są na linii żuchwy, szyi oraz brodzie. Mogą to być zmiany bardzo bolesne często ropne. Zwykle są symptomem problemów hormonalnych, dlatego w ich przypadku warto skonsultować się z lekarzem ginekologiem lub endokrynologiem. Przy tego rodzaju dolegliwościach z całą pewnością niewskazane jest jedzenie słodyczy, produktów wysoko przetworzonych, jak i ostrych przypraw. W leczeniu kojąco działają środki o działaniu przeciwzapalnym oraz wyciągi roślinne.

Co z workami pod oczami?

Opuchnięcie dolnych powiek to zwykle objaw nieprzespanej nocy lub przewlekłego stresu. Długotrwale utrzymująca się opuchlizna może być powodem choroby nerek. Jeśli dodatkowo widoczny jest ciemny kolor pod oczami, a nawet brunatny może być on objawem alergii. Po wykluczeniu poważnych chorób, warto dokładniej przyjrzeć się codziennemu funkcjonowaniu. Z całą pewnością należy wdrożyć do codziennego planu dnia regularną aktywność fizyczną. Ograniczenie używek, spokojny tryb życia, jak i odpowiednia dawka snu to z całą pewnością kolejne właściwe kroki ku zdrowiu. W ramach pielęgnacji warto masować skórę pod oczami kostka lodu lub zimnym kremem odżywczym. W skrajnych przypadkach można poddać się zabiegowi medycyny estetycznej.

Skóra głosem wnętrza

Skąd stale zaczerwieniona twarz?

Zaczerwieniona twarz jest typowym objawem skóry naczynkowej. Wizyta u dermatologa jest konieczna, gdy zaobserwuje się u siebie duży rumień obejmujący policzki i grzbiet nosa. Wizyta dermatologiczna będzie nieunikniona, gdy dodatkowo skóra w tych miejscach zacznie się łuszczyć, być szorstka, a w dodatku zaczynają boleć stawy. To objawy tocznia rumieniowatego, który jest chorobą immunologiczną dotykającą wiele młodych kobiet. W zakresie pielęgnacji skóry należy używać preparatów uszczelniających naczynia krwionośne zawierających więc witaminę C, rutynę, ale też filtr uv.

Co jeść, aby mieć piękną zdrową skórę?

Zdrowa skóra to piękna skóra. Istnieje szereg produktów spożywczych, które wspomagają taki wygląd. Warto wziąć pod uwagę pestki dyni, migdały, sardynki, wątróbkę, orzechy oraz grzyby. Na szczególne uznanie zasługuje jedzenie ryb bogatych w ważne dla naszego zdrowia i wyglądu w kwasy omega-3. Te regenerują barierę ochronną skóry, zatrzymują w niej wilgoć, dzięki czemu skóra staje się odpowiednio nawilżona i lśniąca.

Aby skóra wyglądała młodo i promiennie

Jeśli chcemy, aby nasza skóra wyglądała promiennie i młodo, do codziennej diety należy włączyć co najmniej kilka porcji świeżych owoców oraz warzyw. Bardzo istotne będzie spożywanie produktów nierafinowanych oraz nieprzetworzonych. Wskazana jest szklanka świeżego soku owocowego lub warzywnego dziennie. Jakość spożywanej przez nas żywności dosłownie można odczytać na naszej twarzy. Produkty wysoko przetworzone nie zawierają błonnika. Mają dużą zawartość kwasów tłuszczowych, dodatków, cukru, dlatego organizm zwalcza te toksyny, wydalając je przez skórę. Co za tym idzie, takiej skórze daleko jest do atrakcyjnego zdrowego wyglądu. Cera staje się szara, pozbawiona witalności i pojawiają się na niej wypryski.

[Głosów:0    Średnia:0/5]