Seks rano jest lepszy? Sprawdź, co sądzą o tym naukowcy

Jak twierdzą brytyjscy naukowcy, najlepszą godziną na seks jest 5.48. Chodzi tu dokładnie o nasz zegar biologiczny mający dużo do czynienia z cyklem organizmu. To właśnie w tej godzinie, oczywiście jeśli wstaniemy, będziemy mogli czuć się atrakcyjnie. Każdy z nas, a zwłaszcza kobiety mają styczność z wahaniami hormonów. To one warunkują w dużej mierze popęd seksualny. Dlaczego rano? Sprawdźmy tę kwestię dokładnie, aby wiedzieć, kiedy korzystać z przyjemnego seksu.

Szczytowa forma – wcześnie rano

Może trudno sobie to wyobrazić, ale godzina 5.48 jest najodpowiedniejszą godziną na uprawianie seksu zarówno, jeśli chodzi o mężczyzn, jak i kobiety. To godzina szczytowej formy, o której warto wiedzieć i wypróbować na własnej skórze. U mężczyzn bowiem w ciągu nocy wzrasta poziom testosteronu. Jest to wartość od 25 do 50 procent, dlatego nietrudno się domyślić, z jakich powodów poranek powinien rozpocząć się choćby krótkim seksem. Co więcej, warto wiedzieć, że mężczyzna jest gotowy na seks przez całą noc. U kobiet jest nieco inaczej. W nocy mają one najwyższy poziom melatoniny, czyli hormonu snu. Niemniej jednak wraz ze wschodem słońca dochodzi do zwiększenia produkcji testosteronu, czyli hormonu odpowiedzialnego w dużej mierze za ochotę na seks. Jak widać natura wyposażył zarówno kobietę, jak i mężczyznę w doskonałe zegary, który o poranku mogą się zsynchronizować, aby partnerzy mogli zaspokoić swoje potrzeby seksualne.

Seks z rana lepszy niż lampka szampana

Wiemy już, że seks z samego rana nie jest wymysłem mężczyzn gotowych do stosunków seksualnych niemalże w każdej chwili. To udowodniony naukowo fakt, który ma związek z naszym cyklem biologiczny i hormonami. Co więcej, dowiedzmy się, dlaczego stosunki seksualne są zalecane właśnie wcześnie rano i jakie są zalety porannego baraszkowania.

Poranny seks to idealny budzik, dzięki któremu wstajemy ożywieni. Z całą pewnością najbliższe kilka godzin po stosunku nie będą sennymi godzinami. Stosunek seksualny o poranku działa niczym kubek najlepszej kawy dodające energii.
Poranny seks wzmaga apetyt, a to właśnie śniadanie jest najważniejszym posiłkiem. Jeśli bagatelizujesz kwestię pierwszego posiłku, czego nie wolno robić, skuś się na terapię seksem.

Seks rano jest lepszy? Sprawdź, co sądzą o tym naukowcy
Seks to również gimnastyka. Ten z rana rozrusza nawet najbardziej zastane kości.
Poranna dawka seksu ma wpływ na wygląd kobiety. Jej cera staje się promienna, a ona cała emanuje seksapilem. Takich zabiegów pielęgnacyjnych nie warto lekceważyć, zwłaszcza że są przecież zupełnie za darmo.

Poranny seks a stan umysłu

Jak już pisaliśmy stosunek seksualny o poranku to świetne lekarstwo- zastrzyk energii. Igraszki łóżkowe rozjaśniają umysł, dlatego polecane są zwłaszcza osobom wykonującym pracę umysłową. Seks działa bowiem stymulująco na mózg i funkcje poznawcze. Jeśli więc czeka Cię w pracy męczący dzień i trudności, najlepiej zażyj o poranku prawdziwe, skuteczne lekarstwo w postaci seksu.

Gdzie kochać się o poranku?

Seks z samego rana jest lekiem na całe zło. Nie oznacza to jednak, że musi mieć on miejsce w łóżku. Z powodzeniem można wyjść z niego, a kroki skierować na przykład pod prysznic. Wspólne przygotowanie posiłku w kuchni to świetny powód, aby dodać nieco seksualnego urozmaicenia. Seks ogólnie w związkach nie powinien być kojarzony jedynie z sypialnią. Jeśli chodzi o rutynę, to potrafi się ona wkraść bardzo szybko. Aby jej zapobiec, potrzebna jest inwencja obojga partnerów. O swoich potrzebach i oczekiwaniach warto rozmawiać, ponieważ wyłącznie wtedy można ustalić pewne kompromisy. Co więcej, właśnie dzięki rozmowom, dowiemy się, czego partner chce od nas, jak chciałby być pieszczony i jakich czułości oczekuje kobieta. Wiedząc, że seks z samego rana to niemalże jak porcja zdrowia, warto korzystać z jego zalet. O poranku możemy pozwolić sobie na tzw. „szybki numerek”, ale też na nieco dłuższe pieszczoty. Zawsze przecież można ustawić budzik na odrobinę wcześniej i spróbować, jak smakuje seks o poranku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]