Przeszczep włosów – poznaj podstawowe fakty

0
1784

Przeszczep włosów brzmi jak cudowne remedium na łysienie, jednak czy zabieg ten u każdego da dobre efekty? Jeśli rozważasz przeszczepienie włosów koniecznie zapoznaj się z najważniejszymi faktami na temat tego zabiegu.

Łysienie jest poważnym defektem w naszym wyglądzie i dla wielu osób staje się źródłem kompleksów i osłabionej pewności siebie. Z tego powodu wiele osób borykających się z łysieniem rozważa zabieg przeszczepienia włosów. Kiedy opłaca się wykonać przeszczep włosów? I czy każda osoba z łysieniem kwalifikuje się do zabiegu? Czy jest on bezpieczny? Czy efekt utrzymuje się całe życie? Te i inne pytania przychodzą na myśl, kiedy rozważa się przeszczep włosów. W tym artykule postaramy się udzielić podstawowych i najważniejszych informacji na temat tego zabiegu.

Kto kwalifikuje się do przeszczepu włosów? Jak wygląda zabieg?

Zabieg przeszczepu włosów wykonuje się niemal wyłącznie w prywatnych klinikach chirurgii plastycznej. Największą przeszkodą jest oczywiście koszt takiego zabiegu – około 8 tysięcy złotych, a często trzeba ich wykonać więcej, nawet trzy czy cztery. Zanim pacjent zakwalifikuje się do zabiegu musi odbyć konsultacje z chirurgiem, które będzie w stanie określić jakie efekty są możliwe do uzyskania w konkretnym przypadku. Nie każda osoba nadaje się do zabiegu. Przeszczep włosów wykonuje się niemal wyłącznie u mężczyzn, co związane jest z naturą przebiegu łysienia u tej płci, a także wyłącznie u osób po 25. roku życia.

Jak wygląda zabieg przeszczepu włosów? Chirurg najpierw wyciąga włos wraz z korzeniem z innego miejsca na ciele pacjenta, a następnie przeszczepia go jeden po drugiej w łysiejące miejsce na głowie.

Jaki efekt końcowy zabiegu można uzyskać?

Na ostateczny efekt ma wpływ m.in. precyzja i doświadczenie chirurga, który będzie go wykonywał. Ponadto przeszczep włosów nie da nigdy efektu gęstej czupryny, co najwyżej będą nieco bardziej gęste w miejscach, które były wcześniej przerzedzone. Zabieg ma pewne ograniczenia, na przykład nie można wszczepiać włosów zbyt blisko siebie, bo mogłyby uszkodzić te obecne lub po prostu się nie przyjąć. Jeśli zajdą takie komplikacje, efekt przeszczepu włosów może być rozczarowujący dla pacjenta.

Jeden zabieg nie przywróci naszej fryzurze objętości jak za młodych lat, dlatego musimy nastawić się na wydatek rzędu od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. W tym artykule https://www.nanogen.pl/przeszczep-wlosow.html znajdziesz wiele informacji na temat metoda tego zabiegu, a także listę klinik w Polsce, które wykonują takie zabiegi. Na ich stronach sprawdzisz orientacyjny koszt całej sesji.

Czy przeszczep włosów jest trwały? Czy trzeba go powtarzać?

Ogromną zaletą przeszczepu włosów jest trwałość zabiegu. Jeśli włosy dobrze się przyjmą efekt utrzymuje się do końca życia. Z tego powodu przeszczep włosów jest uważany za skuteczną metodę przeciwdziałania łysieniu i staje się coraz popularniejszy w Polsce. Dla uzyskania najlepszego efektu zabieg przeszczepu można połączyć ze stosowaniem specjalnych kosmetyków zagęszczających włosy metodą nanowłókien. Takie rozwiązanie dostarcza np. linia kosmetyków Nanogen https://www.nanogen.pl/. Efekt gęstszych włosów utrzymuje się do kolejnego mycia, a nanowłókna można stosować nawet codziennie.

[Głosów:2    Średnia:3/5]