Szukasz kosmetyków, które sprawią, że twoja skóra będzie gładka, pozbawiona przebarwień i bardziej promienna? Postaw na biodermokosmetyki! Zawarte w nich składniki aktywne powodują, że skóra znacznie szybciej się regeneruje. Dlaczego tak się dzieje? Tego dowiesz się z naszego artykułu.
Czym są biodermokosmetyki?
Biodermokosmetyki to kosmetyki, w których wykorzystywane są m.in. komórki macierzyste. To dzięki nim organizm, który z czasem regeneruje się znacznie wolniej, jest pobudzany do samodzielnej pracy w celu zwiększenia efektywności odbudowy tkanek. Odpowiednio dobrane składniki aktywne przyspieszają poprawę stanu skóry. Dzisiaj coraz częściej, dzięki odkryciom naukowców, możliwe jest wykorzystanie przy produkcji kosmetyków substancji o innowacyjnym działaniu.
Komórki macierzyste w biodermokosmetykach
Przykładem odkrycia naukowców jest składnik aktywny Biocervin, który został uzyskany na bazie komórek macierzystych pobranych z poroża jelenia szlachetnego. To oczywiście dla zwierzęcia nie było nic inwazyjnego, a część zabiegu pielęgnacyjnego. Dlaczego wybrano właśnie poroże jelenia? Okazuje się, że jest to najszybciej rosnący kostny twór u ssaków – wydłuża się o 2 cm w czasie doby. To pozwala dorosłemu jeleniowi zrzucać poroże raz w roku. Pobrane z niego komórki macierzyste posłużyły naukowcom do wyhodowania laboratoryjnie składników aktywnych, które używane są do tworzenia kosmetyków. Więcej na temat komórek macierzystych MIC-1 i uzyskania składnika aktywnego Biocervin, który wykorzystywany jest w biodermokosmetykach, przeczytać można na http://www.revitacell.pl/. Z tekstu dowiedzieć się można między innymi, że prowadzone są badania wykorzystujące komórki macierzyste z poroża jelenia do stworzenia leków.
Na czym polega unikalne działanie biodermokosmetyków?
Dzięki składnikom zawartym w biokosmetykach, zwłaszcza komórkom macierzystym, komórki skóry są skutecznie pobudzone do intensywnego rozwoju, w tym przede wszystkim – do produkcji białek. Oczywistym jest, że nasza skóra jest zdolna do samodzielnej regeneracji, jednak z biegiem lat staje się to znacznie wydłużone. Właśnie dlatego potrzebne jest naturalne wspomaganie procesu. Dzięki odpowiednim składnikom aktywnym skóra staje się bardziej zrewitalizowana. Jednak do pobudzenia komórek do odbudowy potrzebny jest silny bodziec.
Oczywiście same składniki aktywne oparte na komórkach macierzystych, które wspomagają proces odbudowy komórkowej to nie wszystko. Muszą być wsparte szeregiem innych składników, które regenerują skórę, mając działanie łagodzące, nawilżające, napinające. Właśnie dlatego w składzie biodermokosmetyków znaleźć można nie tylko komórki macierzyste, ale także witaminy i kwasy. Jedną z najważniejszych witamin jest E. Dzięki właściwościom antyoksydacyjnym przyczynia się do opóźnienia procesów starzenia. Co więcej, odżywia skórę, nawilża ją, regeneruje i natłuszcza.
Oczywiście nie można zapomnieć i o kwasach. W biodermokosmetykach spotkać można przede wszystkim kwasy hialuronowy. Jest związkiem, który występuje u wielu żywych organizmów i posiada budowę chemiczną taką jak komórki człowieka. Dzięki temu świetnie współpracuje ze skórą. To dzięki niemu jest prawidłowo nawilżona i ujędrniona. Dzieje się tak, gdyż posiada właściwości łączenia włókien kolagenowych i wiązania cząsteczek wody. Kwas hialuronowy pomaga łagodzić stany zapalne.
Warto wprowadzić biodermokosmetyki do pielęgnacji skóry, by przyspieszyć poprawę stanu cery. Przy ich regularnym stosowaniu można liczyć na widoczne efekty.