pielęgnacja włosów - na czym polega?

Jeżeli nasze włosy stały się matowe, suche i bez blasku, powinniśmy się zastanowić, czy nasza pielęgnacja jest odpowiednia. Eksperymentowanie z różnymi kosmetykami do włosów złe nawyki, nieodpowiednia temperatura wody czy narzędzia używane stylizacji wszystko to może doprowadzić do osłabienia naszych włosów. Jakie błędy w pielęgnacji włosów popełniamy?

Najczęstsze błędy popełniane, podczas pielęgnacji włosów

Mycie włosów, w zbyt gorącej wodzie

Poprzez mycie włosów w zbyt gorącej wodzie, doprowadzamy je do uszkodzenia. Gorąca woda uszkadza warstwę ochronną włosa, włosy przez to stają się łamliwe, suche i puszące. Gdy chcemy spłukać szampon lub odżywkę do włosów, powinniśmy używać wody w temperaturze letniej. Dzięki temu łuski naszych włosów będą domknięte, przez co nasza czupryna stanie się lśniąca.

Oprócz temperatury wody, również ważna jest technika mycia. Przed każdym myciem powinniśmy dokładnie rozczesać włosy, szamponem powinniśmy myć wyłącznie skórę głowy, w taki sposób by było to przyjemne i delikatne. Po umyciu włosy powinniśmy odsączyć nadmiar wody za pomocą ręcznika.

Zbyt częste lub zbyt rzadkie mycie włosów

Od rodzaju włosów, zależy to jak często powinniśmy myć włosy. Jeżeli borykamy się nadmierne przetłuszczającymi się włosami, powinniśmy myć je codziennie, z kolei osoby, które posiadają suchą skórę głowy, powinny nie myć włosów zbyt często.
Gdy będziemy myć włosy zbyt często, pozbawimy je naturalnej warstwy lipidowej i staną się osłabione.

Przeczytaj też: http://www.frywolna.pl/cienie-pod-oczami-jak-sie-ich-pozbyc/

Nieprawidłowo dobrane szampony i odżywki do włosów

To jaki szampon do mycia włosów powinniśmy stosować, zależy głównie od skóry naszej głowy. Najlepszym wyborem są naturalne szampony które są pozbawione silnych, wysuszających i podrażniających detergentów oraz silikonów, które obklejają skórę i włosy.

Odżywki z kolei, należy dobierać do typu włosów. Gdy posiadamy włosy cienkie, musimy zaopatrzyć się w lekką odżywkę, która nie obciąży naszych włosów. Dla włosów suchych i zniszczonych, najlepszym wyborem będą kosmetyki, które nawilżają.

Suszenie włosów gorącym nawiewem

Włosy powinniśmy suszyć za pomocą ciepłego, letniego nawiewu. Pod żadnym pozorem nie można używać gorącego powietrza. Kierunek suszenia również ma znaczenie, dlatego powinniśmy suszarkę kierować od nasady po końce. Gdy będziemy suszyć od dołu, łuska włosa się otworzy, a włosy będą spuszone.

Noszenie zbyt ciasnych kucyków

Kucyki bardzo obciążają nasze włosy, przez nie włosy się łamią, kruszą i rozdwajają. Gdy nasz kucyk jest ciasno zaciśnięty, włosy mogą zacząć wypadać, a nawet spowodować ból głowy.

Źródło: https://sztukapuka.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]