Perfumy niszowe

Perfum niszowych nie znajdziemy w popularnych drogeriach, a na niektóre kompozycje zapachowe przyjdzie nam czekać nawet kilka miesięcy. Te kwestie rekompensują jednak kompozycje ekskluzywne, unikalne i mające oprawę flakonów, które można określić mianem małych dzieł sztuki. Czym jeszcze wyróżniają się perfumy niszowe i czy można wśród nich znaleźć zapachy uniwersalne, dla każdego?

Jakość i wyjątkowość, które kryją się za wysokimi cenami

Niszowe kompozycje zapachowe tworzone są z myślą o wąskiej grupie odbiorców. Próżno takich produktów szukać na półkach marketów czy popularnych drogerii. Aby je zdobyć, należy odwiedzić dobrą perfumerię, a niekiedy nawet trzeba się pokusić o indywidualne zamówienie bądź kontakt, np. z domem perfumeryjnym lub rzemieślniczą manufakturą. Zdarza się, że unikalna kompozycja zamknięta w równie wyjątkowym flakonie, pojawia się na rynkach tylko kilku krajów na całym świecie.

Perfumy niszowe powstają na bazie naturalnych lub syntetycznych nut, a także połączenia obydwu. Niezależnie jednak od tego, które zagoszczą w wybranym flakonie, można liczyć na precyzyjnie wyselekcjonowane, najlepsze i nierzadko trudno spotykane esencje. To właśnie niszowe perfumy czyni tak wyjątkowymi.

Opakowanie niczym dzieło sztuki

Unikalność kompozycji zapachowych jest kluczowa, jednak to nie tylko aromaty przyciągają uwagę koneserów i miłośników wyjątkowych perfum. Uwagę zwraca się na opakowania, które nierzadko są równie ciekawe i oryginalne, co ich zawartość. Design, kształt, zastosowanie szlachetnych kruszców do zdobienia lub materiałów, takich jak drewno, artystyczne szkło i metale. To wszystko składa się na kunsztowne opakowania, dzięki którym perfumy w całości stają się małym dziełem sztuki.

Propozycja dla każdego, czyli dekanty

Nie da się ukryć, że na kosztowne kompozycje niszowe nie każdy może sobie pozwolić. Nie są to bowiem perfumy produkowane na skalę masową, a na cenę składają się także czasochłonne i złożone procedury przygotowania kompozycji zapachowych. Można jednak pozwolić sobie na poznanie wybranych zapachów, decydując się na dekanty.

Dekanty to oryginalne perfumy, ale przelane do flakonów o małych pojemnościach, najczęściej jest to maksymalnie kilkanaście mililitrów. Taka opcja pozwala na wypróbowanie kilku lub więcej perfum, aby znaleźć swój ulubiony produkt i dopiero zdecydować się na opakowanie o większej pojemności.

Malutkie pojemniczki z perfumami niszowymi można pozostawić jako zapachy używane tylko na specjalne okazje. Równie dobrze sprawdzają się w roli mini wersji ulubionych produktów, które łatwo zmieścić nawet w wieczorowej torebce bądź kieszeni ubrania.

Zapachy niszowe są dla pasjonatów, koneserów i kolekcjonerów, a także osób, które cenią sobie unikalne kompozycje, unikają natomiast masówki na rzecz jakości i równie efektownego opakowania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]