Jaki krem pod oczy na zmarszczki wybrać

Skóra wokół oczu wymaga specjalnej pielęgnacji, gdyż jest ona niezwykle delikatna. To na niej widoczne są pierwsze oznaki zmęczenia, czyli podkrążenia i opuchnięcia, a także starzenia, czyli zmarszczki i „kurze łapki”. Pielęgnacja skóry w okolicach oczu wymaga zastosowania innych kremów niż te, które stosujemy na co dzień do całej twarzy. Kosmetyk powinien być lekki, nawilżający i delikatnie napinający skórę w okolicach oczu.

Jak dbać o skórę wokół oczu?

Skóra pod oczami jest cieńsza i bardziej delikatna niż skóra całej twarzy, dlatego wszelkie braki w jej nawilżeniu i odżywieniu są szybciej widoczne. Niewłaściwe nawodnienie skóry pod oczami może skutkować wiotczeniem skóry oraz powstawaniem lub pogłębianiem się istniejących już zmarszczek. Stosowanie kremów o działaniu nawilżającym i energetyzującym pozwoli zatrzymać ten proces.

Używanie kremów pod oczy jest również ważne, gdy stosujemy korektory kryjące lub rozświetlające. Niestety, często mają one tendencję do przesuszania skóry, więc warto wcześniej nałożyć bazę ochronną w postaci kremu pod oczy.

Krem pod oczy przeciwzmarszczkowy

Szukając właściwego kremu do pielęgnacji okolic oczu należy kierować się potrzebami naszej skóry. Jeżeli dotyczy nas problem tzw. worków pod oczami, powinniśmy wybrać kremy rozjaśniające i odżywcze. Natomiast gdy nasza skóra jest sucha i zaczynają pojawiać się na niej pierwsze zmarszczki doskonałym wyborem będą tłustsze kremy ujędrniające i napinające skórę. Istotny będzie dodatek witamin A, E lub C, które wzmocnią skórę i rozjaśnią ewentualne przebarwienia.

Krem pod oczy na zmarszczki powinien zawierać substancje aktywne, niwelujące pierwsze objawy starzenia się, np. kwas hialuronowy, który wykazuje właściwości wiązania wody, przez co tworzy hydrofilowy film na skórze, przeciwdziałający nadmiernemu jej przesuszaniu i powstawaniu zmarszczek. Ważnymi składnikami będą również koenzym Q10, tworzącym barierę ochronną naskórka, czy też śluz ze ślimaka, który wyrównuje koloryt i wygładza zmarszczki mimiczne.

Marka Floslek oferuje linię kremów pielęgnacyjnych pod oczy, w tym kosmetyków o działaniu przeciwzmarszczkowym i ujędrniającym. Wśród nich na wyróżnia się SKIN CARE EXPERT® SPHERE-3D Moist Koncentrat z kwasem hialuronowym, którego receptura jest wynikiem inspiracji koreańską pielęgnacją. Na uwagę zasługuje również ANTI-AGING GOLD & ENERGY® ze złotem koloidalnym nawilżającym i rozświetlającym skórę. Szeroki wybór kremów pod oczy Floslek pozwala na indywidualne dopasowanie kosmetyków do potrzeb twojej skóry.

[Głosów:0    Średnia:0/5]