Odżywki nie takie straszne

Zła sława odżywek i suplementów dla osób trenujących różne dziedziny sportu odchodzi w niepamięć. To bardzo dobre zjawisko, ponieważ dostępne dziś odżywki są poddawane wielu badaniom, a przez to bezpieczne, oraz posiadają jasno, precyzyjnie określone przeznaczenie. W niebyt odchodzą czasy przyjmowania różnych preparatów by sprawdzić, czy pomogą i czy nie zaszkodzą. Dziś te artykuły żywieniowe o specjalnym zastosowaniu to profesjonalny rynek.

Co przyjmować w trakcie odchudzania?

Wbrew pozorom, odżywki i suplementy przyczyniają się nie tylko do przyrostu tkanki mięśniowej. Mogą także wspomagać wysiłek dążący do zgubienia nadmiaru tkanki tłuszczowej, poprawienia sylwetki i zdrowia. BCAA to aminokwasy, których nie produkuje ludzi organizm. Pozwalają utrzymać wysoki poziom energii. Można też sięgać po preparaty przyspieszające przemianę materii, na przykład koenzym Q10 albo zmniejszające apetyt, jak hoodia. Warto przed rozpoczęciem zażywania suplementów skontaktować się ze specjalistą. Być może dieta wymaga niewielkich poprawek, by ten sam efekt udało się osiągnąć bez suplementacji.

Budowanie masy mięśniowej i trening siłowy

Tutaj niezaprzeczalnym numerem jeden jest budulec mięśni, czyli kreatyna. Działanie podczas ćwiczeń siłowych powinno być kompleksowe, i to właśnie odzwierciedla oferta suplementów. można postawić na przykład na wspomagający regenerację tkanki mięśniowej HMB, lub przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej okrywającej mięśnie za pomocą sprzężonego kwasu linolowego. Łagodniejszą alternatywą dla kreatyny jest białko serwatkowe.

Zwiększyć wytrzymałość

W celu zwiększenia osiągnięć w sporcie takim, jakie bieganie, należy przyjmować odżywki węglowodanowe. Odpowiadają one za dłuższe utrzymanie w organizmie wysokiego stężenia glikogenu, co pozwala na długotrwałe utrzymywanie mięśni w stanie napięcia i wysiłku. Glikogen przydaje się zwłaszcza podczas ćwiczeń tlenowych, kiedy to stanowi główne paliwo mięśni. Po treningu należy koniecznie uzupełnić proteiny w diecie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]