Odmładzanie twarzy z pomocą osocza bogatopłytkowego

Pragniesz odmłodzić swoją twarz bez uciekania się do radykalnych metod? Obecnie na rynku dużą popularnością cieszy się zabieg odmładzania twarzy z użyciem osocza bogatopłytkowego. Brzmi enigmatycznie? Z poniższego tekstu dowiesz się, czym jest osocze bogatopłytkowe, a także poznasz szczegóły zabiegu, z którego skorzystało już wiele zadowolonych kobiet. Zapraszamy do lektury wszystkich, którzy pragną nie tylko odmłodzić ciało, ale też ducha.

Bezpieczne odmładzanie twarzy

Twarz to nasza wizytówka w świecie i od jej wyglądu zależy to, jak jesteśmy postrzegani. Aby czuć się dobrze i młodo, warto zadbać o jej zdrowy wygląd. W chwili, gdy kosmetyki okazują się nie w pełni skutecznie, warto rozważyć jeden z zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, jaka święci teraz prawdziwe tryumfy. Jest ona – w porównaniu do chirurgii plastycznej – dużo bardziej bezpieczna dla zdrowia, a także tańsza. Sprawia to, że coraz więcej osób, jakie pragną podkreślić swoje naturalne piękno, a przy tym nie ryzykować zdrowotnymi powikłaniami, ucieka się do działań z jej zakresu. Do jednego z najpopularniejszych zabiegów należy odmładzanie twarzy z pomocą osocza bogatopłytkowego. Tą procedurę medyczną znajdziecie w większości szanujących się klinik medycyny estetycznej, zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. (Przykładem może być tu klinika Skopia, jakiej ofertę znajdziecie w tym miejscu: https://skopia-ec.pl/zabieg/peeling-laserowy-z-osoczem-bogatoplytkowym/). Poniżej przeczytacie o tym, co gwarantuje zabieg, jak przebiega, a także jak oddziaływuje na skórę naszej twarzy.

Osocze bogatopłytkowe

Głównym składnikiem wspomnianego zabiegu jest osocze bogatopłytkowe. Na czym polega jego fenomen,  a przede wszystkim skąd biorą się niezwykłe, odmładzające właściwości?

Osocze to pochodzi z własnej krwi pacjenta, a więc nie jest substancją obcego pochodzenia, jak np. kwas hialuronowy, czy też inne tego typu środki. Co z tego wynika? Osocze wykorzystuje naturalną moc regeneracyjną z krwi. Jest więc to sama natura o niezwykle skutecznym, kompleksowym działaniu.

Jak wygląda sam zabieg? Do jego przeprowadzenia używany jest laser jaki najpierw wywołuje stan zapalny skóry twarzy. (Potrzebny do jej regeneracji). Kolejnym krokiem jest zaaplikowanie na podrażnioną skórę osocza bogatopłytkowego, które wcześniej zostaje pobrane od pacjenta oraz odwirowane. Przyspiesza ono znacząco proces regeneracji, a także sprawia, że skóra zaczyna produkować substancje, jakie spowalniają jej starzenie się.

Jak więc widzimy jest to zabieg, który kompleksowo odnawia skórę naszej twarzy, a także „ubezpiecza” ją przed mankamentami związanymi z wiekiem.

Ile trzeba czekać na efekty?

Podobnie jak i w przypadku innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, również i przy odmładzaniu twarzy z pomocą osocza bogatopłytkowego, na efekty jego wykonania przyjdzie nam trochę poczekać. Pierwsze z nich zaobserwujemy już tydzień po przeprowadzeniu procedury. Natomiast pełnię zmian zaobserwujemy po kilku miesiącach. Choć czas oczekiwania jest stosunkowo długi to z całą pewnością warto na niego czekać. Pamiętajmy, że dzięki tego typu procedurom mamy pozytywny wpływ nie tylko na nasz wygląd, ale przede wszystkim na samopoczucie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]