O czym należy pamiętać przy manicure hybrydowym?

Manicure hybrydowy potrafi sprawić, że nasze paznokcie stają się piękne i niezwykłe, aby jednak osiągnąć dokładnie taki efekt o jaki nam chodzi i nie uszkodzić paznokci, musimy przestrzegać kilku niezwykle ważnych zasad. Bardzo ważne jest sięganie wyłącznie po narzędzia i preparaty z pewnych źródeł, takich jak http://www.lalill.pl/, to jednak nie wszystko. O czym powinnyśmy pamiętać decydując się na manicure hybrydowy?

Przede wszystkim – umiar

Sam zabieg manicure hybrydowego nie jest dla paznokci niebezpieczny, jednak nie należy z nim przesadzać. Przed nałożeniem hybrydy płytkę paznokcia poddaje się matowieniu, a podczas suszenia – wystawia się paznokieć na działanie promieniowania UV, co prawda na krótko, ale jednak nie jest to dla paznokcia obojętne. Należy również zachować ostrożność jeśli chodzi o bazę hybrydy, kolory i hybrydę wierzchnią – jeśli są dobrej jakości nie powinny zniszczyć nam paznokci, jednak zawsze warto dać dłoniom od czasu do czasu nieco odpocząć – jednorazowa hybryda trzyma się ok. 3 tygodni, po nałożeniu jej 3-4 razy z rzędu wstrzymajmy się z kolejnym zabiegiem do czasu, gdy kondycja naszych paznokci wróci do normy.

Uwaga na przeciwwskazania

Niestety do manicure hybrydowego nadają się wyłącznie paznokcie w dobrym stanie. Jeśli zmagamy się z płytką paznokcia oddzielającą się od łożyska, mamy przebarwienia lub bruzdy, albo nasze paznokcie ulegają przerostowi lub zgrubieniom, wówczas ta metoda zdobienia dłoni może okazać się dla nich katastrofalna w skutkach. Co ważne – wszystkie wymienione dolegliwości są uleczalne i niezbyt wymagające podczas leczenia, jednak jeśli są one naszym udziałem, to przed wizytą u manicurzystki powinnyśmy skonsultować się z dermatologiem lub kosmetologiem.

Dokładność podczas zabiegu

Jeśli oddajemy swoje paznokcie pod opiekę manicurzystki – ten akapit nas nie dotyczy, jeśli jednak nakładamy manicure hybrydowy samodzielnie – pamiętajmy o tym, że zmiany w malowaniu możemy wprowadzać tylko do momentu utwardzenia hybrydy pod lampą UV i o tym, że aby efekt był zadowalający musimy pokryć hybrydą cały paznokieć, aż po krawędzie. Dobrym pomysłem jest również korzystanie z dobrych jakościowo preparatów – to ważne nie tylko dla wyglądu, ale również zdrowia paznokci.

Jeśli nie wiemy, gdzie możemy szukać preparatów i akcesoriów do manicure hybrydowego – pomoże nam http://www.lalill.pl/zestawy-hybrydowe/20314-MANICURE-HYBRYDOWY-MEGA-ZESTAW-lakier-lampa-36-W-2000740000160.html. Na tej stronie znajdziemy lakiery, zmywacze, zestawy, lampy UV i wszystko, co może okazać się potrzebne.

[Głosów:1    Średnia:5/5]