Kobiety z biegiem lat dochodzą do praktyki w nakładaniu makijażu, nie oznacza to jednak, że już nigdy nie zrobią błędów podczas wykonywania make-upu. Niestety na polskich ulicach wciąż często widać kobiety, które zamiast podkreślać swoją urodę makijażem, tylko dodają sobie nim lat. Poniżej przegląd największych makijażowych błędów, których trzeba unikać.

Tapeta na twarzy

Tapetą na twarzy określa się sytuację, w której kobieta nakłada zbyt dużo fluidu oraz pudru, którego odcień jest dodatkowo często źle dobrany. Najczęstszym błędem jest zbyt ciemny fluid, który mocno osadza się w porach skóry oraz bruzdach i zmarszczkach. Wygląda to fatalnie, dodaje lat, oraz prowadzi do pogorszenia się stanu skóry. Czasami kobiety wybierają ciemniejszy odcień fluidu, ponieważ sądzą, że dzięki temu będą wyglądały na opalone. Prawda jest jednak taka, że jasna naturalna skóra wygląda dużo młodziej.

Fatalne tusze do rzęs

Aby znaleźć idealne tusze do rzęs, trzeba się niestety trochę naszukać. Wiele mankamentów tego kosmetyku wychodzi bowiem podczas aplikacji. Oczywiście niektóre kobiety przesadzają, stosując zbyt dużą ilość tuszu. Efektem są posklejane rzęsy, z których tusz kruszy się i osypuje na policzki. Dzieje się tak szczególnie wtedy, gdy kupi się słabej jakości kosmetyk. Wtedy nałożenie nawet niewielkiej ilości prowadzi do opisanych powyżej problemów. Czasami zatem lepiej zostawić rzęsy naturalne, niż fundować sobie karykaturalny makijaż.

Zbyt dużo różu oraz rozświetlacza

Obecnie szalenie modne jest konturowanie twarzy za pomocą bronzera oraz rozświetlacza. Rzeczywiście kobiety, które robią to umiejętnie, mogą w niesamowity sposób odmienić swój wygląd, ukryć mankamenty urody oraz optycznie wyszczuplić twarz. Niestety, z tak spektakularnym efektem stosunkowo trudno spotkać się na polskiej ulicy. Częściej natomiast można zobaczyć fatalnie wykonane konturowanie, przez które twarz kobiety wygląda jak maska. Podobnie rzecz się ma ze zbyt dużą ilością różu na policzkach. Jeżeli nieumiejętnie nakłada się ten kosmetyk, zamiast efektu odświeżenia twarzy, otrzymuje się tylko ogromne kolorowe plamy na policzkach, które wyglądają niczym policzki klauna. To zatem kolejny ogromny błąd, którego dla swojego dobra trzeba się wystrzegać.

Tusze do rzęs znajdziesz w sklepie kosmetykizameryki.pl

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]