Lift twarzy

Starzenie się to proces, przed którym nie można uciec. Warto jednak wiedzieć, że można skutecznie zniwelować efekty upływu czasu, takie jak zwiotczenie cery, zmarszczki czy opadnięte fałdy nosowo-wargowe. Z pomocą przychodzą metody bezinwazyjne oraz chirurgiczny lifting twarzy. Czym się charakteryzują? Którą metodę wybrać?

Czym jest chirurgiczny lifting twarzy?

Chirurgiczny lifting twarzy to coraz popularniejszy zabieg, któremu można poddać się w ramach chirurgii plastycznej. Korzystają z niego zarówno kobiety, jak i mężczyźni, którzy chcą odmłodzić swoją twarz. Dzięki niemu możliwe jest znaczne usunięcie oznak starzenia się. Chirurgiczny lifting twarzy wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, które stosowane jest w celu zniwelowania uczucia bólu czy dyskomfortu podczas operacji. W czasie zabiegu skóra, która straciła jędrność, jest naciągana. W wielu przypadkach usuwa się także jej nadmiar. W efekcie staje się bardziej elastyczna, a zmarszczki zostają zredukowane. Gdzie można wykonać tę operację? Lifting twarzy to zabieg oferowany np. w ClinicForYou.pl, firmie, która współpracuje z najlepszymi specjalistami z zakresu chirurgii estetycznej.

Jakie są nieinwazyjne metody liftingu twarzy?

Zabieg operacyjny pozwalający na odmłodzenie twarzy to jedna z najbardziej spektakularnych, najskuteczniejszych oraz najtrwalszych metod na zniwelowanie oznak starzenia się. Warto jednak zaznaczyć, że w gabinetach kosmetycznych można skorzystać także z mniej inwazyjnych metod. Dużą popularnością cieszy się wolumetryczny lifting twarzy, pozwalający na jej odmłodzenie dzięki wstrzyknięciu pod skórę odpowiednich preparatów, w skład których wchodzi kwas hialuronowy, mlekowy albo hydroksyapatyt wapnia. Inną metodą iniekcyjną jest mezoterapia osoczem bogatopłytkowym, nazywana także wampirzym liftingiem. W czasie trwania zabiegu wstrzykuje się serum, które zostało pozyskane z własnej krwi pacjenta. Do odmłodzenia twarzy wykorzystuje się także laser frakcyjny, który znacząco ujędrnia skórę. W gabinetach kosmetycznych skorzystać można również z ultradźwięków lub mezoterapii koktajlami witaminowymi. Jedną z najprzyjemniejszych metod liftingu twarzy bez skalpela jest zabieg japoński, który opiera się na masażu twarzy oraz karku.

Czy możliwy jest lifting twarzy domowymi sposobami?

Odmłodzenie skóry twarzy w klinice medycyny estetycznej czy gabinecie kosmetologicznym to nie wszystko. O właściwe napięcie cery i jej doskonały wygląd trzeba dbać także w domu. Aby spowolnić proces starzenia się, należy używać odpowiednich kosmetyków. Powinny być dobrane do potrzeb skóry, jednak składnikami bezpiecznymi dla każdego jej typu są: kwas hialuronowy, witaminy C i E, ceramidy, a także kofeina. Do domowej pielęgnacji warto włączyć masaże. Można wykonywać je dłońmi, jednak bardziej skuteczne są te przeprowadzane za pomocą rollerów oraz elektrycznych masażerów. Na rynku znaleźć można efektywne urządzenia do domowego liftingu twarzy. Aby spowolnić procesy starzenia się skóry, konieczne jest także unikanie promieniowania ultrafioletowego i stosowanie kremów z filtrem. Niewskazane jest palenie tytoniu, które przyczynia się do utraty jędrności skóry oraz powstawania zmarszczek.

Warto zaznaczyć, że domowe sposoby sprawdzą się jako środek zapobiegawczy, przed szybkim pojawieniem efektów starzenia na twarzy. Nie sposób jednak za ich pomocą cofnąć zmian, które już się pojawiły. W celu ich zredukowania konieczne jest wykonanie chirurgicznego liftingu twarzy lub bezinwazyjnego zabiegu.

[Głosów:2    Średnia:5/5]