Łysienie to problem dotyczący wielu osób, stwarzający sytuacje niekomfortowe oraz niską samoocenę. Powstawanie tzw. placków może być wstydliwym zjawiskiem, który zakłóca odbiór wizualny drugiego człowieka. Czy kompleksy związane z rzadkim owłosieniem są do opanowania? Jak radzić sobie z łysiną? Czym jest mikropigmentacja?
Mikropigmentacja włosów – czym jest i na czym polega?
Zabieg mikropigmentacji skóry głowy, pozwala odzyskać wiarę w siebie oraz cieszyć się naturalnie wyglądającym owłosieniem. Pozwala ono ukryć łysienie i zamaskować pewne niedoskonałości. Technika ta pozwala zatuszować wypadanie włosów, a pozytywne efekty utrzymują się od 3 do 6 lat.
Na czym polega zabieg?
Mikropigmentacja włosów to zabieg, który polega na wszczepieniu w skórę głowy odpowiednio dobranego pigmentu, który skutecznie zamaskuje powstałe „placki”. Nakłuwanie odbywa się przy pomocy specjalistycznych igieł o różnym rozmiarze oraz odpowiednio dobranemu barwnikowi. Przed terapią powinno wykonać się nakłucie próbne, które pozwoli wykluczyć różnorakie reakcje alergiczne, jak również dopasować indywidualny kolor uzupełnienia.
Zabieg ten polecany jest w szczególności osobom łysiejącym lub łysym, z rzadkimi, łamliwymi i nieodżywionymi włosami. Działania te wykorzystywane są również przez kobiety w celu zagęszczenia wizualnego włosów i poprawy wyglądu fryzury.
Mikropigmentacja włosów nie niesie za sobą żadnych negatywnych i ryzykownych skutków i efektów, a same nakłucia mogą powodować niewielki dyskomfort. Zabieg jednak nie jest związany z bólem, a jego wykonanie dedykowane jest w wielu przypadkach.
Jak przygotować się do zabiegu mikropigmentacji skóry głowy?
Mikropigmentacja włosów jest zabiegiem, do którego nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Przed zabiegiem zalecane jest ogolenie głowy – w przypadkach łysienia – co najmniej 24 godziny przed terapią. Pomoże to odpowiednio dobrać odcień pigmentu, uwzględniając naturalny kolor włosa.
Na zabieg należy przyjść odpoczętym, nie spożywać żadnych leków przeciwbólowych, jak również nie sugerować się opiniami i odczuciami innych. Specjalista przeprowadzi przez działania każdego pacjenta, a także zadba o spokojną i bezpieczna atmosferę.
Przeciwwskazania do wykonania zabiegu mikropigmentacji
Zabieg ten to działania bezpieczne i nieposiadające znacznych skutków ubocznych, jednak aby móc z niego skorzystać należy uprzednio skonsultować się ze specjalistą. Działania te posiadają kilka przeciwwskazań, które tymczasowo lub stale wykluczają przeprowadzenie go. Do najważniejszych przeciwwskazań należą:
- zaburzenia i osłabienie układu odpornościowego,
- czas chemioterapii,
- obecność wirusów,
- świeże przeszczepy i zabiegi plastyczne głowy,
- reakcje alergiczne na pigment,
- złe gojenie się ran,
- w niektórych przypadkach: cukrzyca, hemofilia , HIV, arytmia serca, itp.
Chcesz wiedzieć więcej? Zajrzyj na stronę: https://klinikasmp.pl