Mikrodermabrazja – czy warto?

Zdrowa i zadbana skóra to podstawa pięknego wyglądu. W szczególności po okresie zimowym i letnim, kiedy nasza cera narażona jest na silne oddziaływania atmosferyczne, jej struktura potrzebuje oczyszczenia i regeneracji, aby powrócić do swojej naturalnej równowagi. Jednym z najskuteczniejszych zabiegów, które pozwolą na zachowanie jej pięknego wyglądu jest mikrodermabrazja. Zabieg, który z powodzeniem można wykonać w każdym gabinecie kosmetycznym.

Co to jest mikrodermabrazja?

Mikrodermabrazja to zabieg kosmetyczny, który nazywa się również mikropeelingiem. Polega on na mechanicznym złuszczaniu zewnętrznych warstw naskórka za pomocą strumienia mikrokryształków. Ze względu na użyty rodzaj kryształów mamy do wyboru: zabieg cząstkami korundu (inaczej kryształkami tlenku glinu), chlorku sodu czy tlenku magnezu. Nowością jest zabieg przy pomocy diamentowych tarcz.

Jak przebiega zabieg?

Proces zabiegowy rozpoczyna się od wysuszenia, odtłuszczenia oraz osuszenia skóry twarzy. Po ocenie stanu naskórka zostaje dobrana odpowiednia grubość kryształków oraz moc strumienia. Dodatkowo, warto zwrócić uwagę na takie parametry jak szybkość czy moc obrotu tarczy diamentowej. Mikrodermabrazję wykonuje się za pomocą przesuwania po twarzy głowicą maszyny. Aparat jednocześnie ściera naskórek i zasysa zanieczyszczenia wraz z resztkami kryształków. W czasie wykonywania zabiegu pacjent ma przykryte oczy specjalnymi okularami, które chronią przed szkodliwym promieniowaniem.

Dla kogo mikrodermabrazja?

Zabieg polecany jest dla każdego rodzaju skóry. Pozwala na odpowiednią kontrolę intensywności i głębokości ingerencji, dzięki czemu nawet pacjenci z wrażliwą skórą mogą się na niego zdecydować. Mikrodermabrazja jest idealna dla tych, którzy posiadają skórę ze skłonnością do przebarwień, a także z licznymi bliznami potrądzikowymi. Zabieg bardzo skutecznie i bezboleśnie usuwa niedoskonałości tego rodzaju. Już po pierwszym zabiegu poczujemy, jak gładka jest nasza twarz, skóra wygląda na młodszą i jest zdecydowanie jaśniejsza.

Warto wziąć pod uwagę, że aby skutecznie usunąć blizny czy przebarwienia nie wystarczy jeden zabieg. W tym przypadku potrzebna jest seria 3-5 wizyt w zależności od skali i intensywności problemu. Po zastosowaniu mikrodermabrazji warto skorzystać z zabiegów pielęgnacyjnych, ponieważ skóra jest dogłębnie oczyszczona. Usunięty naskórek odsłania zupełnie nową warstwę, która doskonale wchłonie wszelkie substancje aktywne zawarte w maskach i kremach.

Artykuł powstał we współpracy z https://odnovapoznan.pl/mikrodermabrazja

[Głosów:1    Średnia:5/5]