Makijaż na specjalne okazje – jak go wykonać

Specjalne okazje wymagają specjalnych przygotowań. Warto znać najnowsze trendy w dziedzinie make-upu, ale też wiedzieć, w czym jest nam najbardziej do twarzy. Jednym z najbardziej lubianych jest makijaż smokey eyes, którego różne wersje kolorystyczne łatwo dopasować do konkretnej sytuacji. Dobrze jest poznać podstawowe zasady, które pozwolą wykonać make-up w zależności od potrzeb. Wiedząc jak malować oczy, by ukryć niedoskonałości i wydobyć zalety, łatwiej będzie przygotować się na bal, randkę czy wesele.

Makijaż oka – podstawowe zasady

Jedną z najbardziej cenionych opcji, jeśli chodzi o makijaż oczu, jest smokey eyes. Jego klasyczna wersja ma bardzo drapieżny, rockowy charakter i bazuje na intensywnych, zazwyczaj dość ciemnych kolorach. Jednak ten makijaż oka nie zawsze musi tak wyglądać. Istnieją też jego inne wersje kolorystyczne, a możliwości zabawy różnymi barwami są właściwie nieograniczone. Dzięki temu zawsze łatwiej dobrać coś, co będzie pasowało do naszego typu urody i wybranej stylizacji. Przydymione oko w kolorach złota czy soczystych barw lata będzie idealną propozycją na makijaż na wesele. Niezależnie od tego, na jakie kolory padnie decyzja, poprawnie wykonany smokey eyes pozwoli nadać oczom kocie spojrzenie i doda twarzy nutę zalotnej tajemniczości. Istnieje wiele sposobów na to, jak zrobić smokey eyes. Zwykle jednak wystarczą dwa lub trzy cienie o podobnych kolorach. Ważne by jeden był ciemniejszy lub bardziej intensywny – wówczas łatwiej uzyskać efekt płynnego przechodzenia jednego koloru w drugi.

Jak malować oczy cieniami?

Nawet jeśli wykonujemy smokey eyes dla początkujących, musimy pamiętać o kilku ważnych zasadach. Zawsze warto przygotować odpowiednio cerę. Kryjący podkład, a także korektor i odpowiednia baza pod makijaż pozwolą ujednolicić skórę i ukryć wszelkie jej niedoskonałości. To szczególnie istotna kwestia w okolicach oczu. Staramy się zamaskować cienie i inne oznaki zmęczenia. Tak intensywny makijaż oka, zwłaszcza w ciemniejszych barwach, może uwydatnić cienie pod oczami itp. Odpowiednia baza z kolei spowoduje, że kolejne kosmetyki utrzymają się na dłużej. Chodzi zarówno o cienie, jak i podkład czy korektor. Tak utrwalony makijaż na wesele z powodzeniem wytrzyma całą noc. Czasem pojawia się wątpliwość, czy malować kreski na oczach. Ma to sens, jeśli wiemy, że wyjdą perfekcyjnie. Szczególnie w przypadku czarnego eyelinera. Kolorowe wersje tych kosmetyków z kolei nawet nałożone nierównomiernie można później rozetrzeć, by uzyskać pożądany efekt.

Makijaż na wesele – czego unikać?

Wykonując makijaż na taką okazję, a decydując się na efekt przydymionych oczu, lepiej zrezygnować ze szminki o intensywnym kolorze. Stara dobra zasada mówi, że mocniej akcentujemy tylko jedno – albo oczy, albo usta. Warto wziąć ją sobie do serca. Jeśli mocny kolor pomadki, to delikatniejszy makijaż oka. Kreski na powiekach wykonane czarnym eyelinerem z kolei mogą nie być dobrym pomysłem dla posiadaczek tzw. smutnych oczu i opadających powiek. Tak podkreślone spojrzenie będzie wyglądało na ciężkie i nie będzie miało w sobie niczego drapieżnego, a sprawi raczej przygnębiające wrażenie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]