lipolifting
fot: pixabay.com

Twarz to nasza wizytówka, nic dziwnego, że przykładamy dużo uwagi do jej wyglądu. Odpowiednia pielęgnacja zajmuje dużo czasu, ponad to jest sporym wyzwaniem. Skóra naszej twarzy jest stale wystawiona na działanie szkodliwych czynników zewnętrzych takich jak niskie czy wysokie temperatury, wiatr, smog i wiele innych. Trudno odpowiednio zabezpieczyć skórę przed ich negatywnym wpływem, jest stale odsłonięta. 

Zobacz też: http://sekundaminuta.pl/doskonaly-sposob-na-poprawienie-niedoskonalosci-poznaj-lipofilling-twarzy-wypelnianie-zmarszczek-wlasnym-tluszczem/

Możemy próbować zabezpieczyć ją dobrej jakości kosmetykami, jednak spowolni to jedynie proces starzenie, lecz go nie zatrzyma. Efekt stosowania kosmetyków pielęgnacyjnych i suplementów, odbudowujących skórę od wewnątrz jest zauważalny w niewielkim stopniu i czasowy. Dla bardziej spektakularnych, znaczących rezultatów potrzebne jest poddanie się zabiegom w klinice medycyny estetycznej i w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym.

Czym wyróżnia się lipolifting od innych zabiegów odmładzających

Zabiegi wypełniające znacznie efektywniej spłycają zmarszczki, poprawiaja owal twarzy, korygują rysy. Do zabiegów używane są naturalne wypełniacze, które współgrają z ludzkimi tkankami. Są znacznie bezpieczniejsze od wypełniaczy permanentnych na bazie sztucznych tworzyw, które były przyczyna licznych powikłań. Wśród naturalnych wypełniaczy największą popularność w ostatnich latach zdobył kwas hialuronowy. Choć efekt zabiegu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego jest dość krótkotrwały i wymaga systematycznego powtarzania, jego zaletą jest relatywnie niska cena. 

Medycyna estetyczna poszła jednak o krok dalej. Coraz częściej w terapii odmładzającej stosuje się najbardziej naturalny dla ludzkiego ciała wypełniasz – własna tkankę tłuszczową. Jej wysoko biokompatybilność została potwierdzona licznymi badaniami. Główna zaletą zastosowania tkanki tłuszczowej od zabiegu wypełniającego jest wyeliminowanie ryzyka wystąpienia powikłań, reakcji alergicznych i stanów zapalnych 

Na czym polega zabieg lipoliftingu

Zabieg lipoliftingu twarzy polega na pobraniu od pacjenta tkanki tłuszczowej, która następnie wstrzykiwana jest jako wypełnienie w strategicznych punktach twarzy. Zabieg wykonywany jest pod znieczuleniem miejscowym. Jego zaletą jest wysokie bezpieczeństwo i nietoksyczność, a także dostępność surowca do wypełnienia – większość osób w społeczeństwie ma go w nadmiarze. 

Przeczytaj też: http://www.cyfraki.pl/czy-warto-kupic-monitor-poleasingowy/

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]