błyszczyk
fot. pexels.com

Delikatny, subtelny, dziewczęcy. Właśnie tym cechuje i wyróżnia się makijaż, w którym wykorzystany zostanie błyszczyk. Ten rodzaj kosmetyku od zawsze jest popularny. Zmienia jedynie swoje oblicze. Obecnie mamy wiele możliwości wyboru błyszczyku i warto poznać zalety jego wykorzystania w codziennym (i nie tylko) makijażu, a tych zalet jest mnóstwo!

Zobacz też: http://jegoego.pl/blyszczyk-do-ust/

Typy błyszczyków – jaki błyszczyk wybrać?

Na rynku mamy wiele błyszczyków. Od naturalnego, praktycznie bezbarwnego, który jedynie pozostawia delikatną poświatę światła; aż po błyszczyki o dość intensywnych kolorach; błyszczyki powiększające usta; błyszczyki sprzedawane w zestawie z kredkami do ust, dzięki którym makijaż ust jest bardziej wyrazisty. W zależności od preferencji, okazji, rodzaju makijażu – swobodnie można znaleźć błyszczyk idealny.

Makijaż z błyszczykiem do ust

  • Decydując się na makijaż z błyszczykiem trzeba najpierw zwrócić uwagę na kondycję ust. Jeśli usta są skłonne do wysuszania się, pękania lub są wrażliwe na różne składniki i substancje, to warto zdecydować się na błyszczyk delikatny. Ważne jest wówczas, aby był jak najbardziej naturalny i delikatny.
  • Kolejnym krokiem jest odpowiednie przygotowanie ust. Mowa tutaj o wykonaniu peelingu ust, aby usunąć martwe komórki naskórka i wygładzić powierzchnię warstw oraz nawilżyć usta, np. mocno nawilżającą pomadką lub maseczkę. Dzięki takiemu pielęgnacyjnemu zabiegowi usta będą miękkie, gładkie, a to z kolei wpłynie na to, że błyszczyk dłużej utrzyma się na ustach i będzie prezentować się bardziej estetycznie.
  • Jeśli stawiasz na makijaż mocny i intensywny, zdecyduj się na błyszczyk nude (czyli w kolorze zbliżonym do naturalnego odcienia warg) lub wręcz błyszczyk przeźroczysty, który zwyczajnie nada połysk ustom. Dzięki temu całość makijażu będzie spójna. Wynika to z jednej zasady makijażu, aby przy mocnym makijażu oka usta utrzymać stonowane. Jeśli np. oczy malujesz delikatnie, to możesz postawić na błyszczyk ciemniejszy i bardziej intensywny.

Błyszczyk na co dzień

Błyszczyk świetnie się również sprawdzi, gdy makijaż jest niezwykle delikatny lub w ogóle z niego rezygnujesz. Wówczas błyszczyk może pełnić rolę produktu pielęgnacyjnego, aniżeli kosmetycznego. Co ważne, aplikowanie błyszczyku nie wymaga takich umiejętności, jak stosowanie pomadki. Szminkę trzeba umieć nałożyć – odpowiednio zaznaczyć kontur ust, przy błyszczyku wystarczy delikatne muśnięcie warg i gotowe.

Przeczytaj też: http://www.beautypoint.pl/szampon-do-wlosow-w-kolorze-braz/

[Głosów:0    Średnia:0/5]