Krem do rąk | Jaki krem do rąk wybrać? Co powinien zawierać?

Wygląd dłoni rzeczywiście może zdradzać nasz wiek. Co więcej, dłonie to nasza wizytówka, dlatego nie można skąpić im odpowiedniej codziennej pielęgnacji. Każdego dnia wykonujemy dłońmi szereg rożnych czynności, dodatkowo stykają się one z wieloma czynnikami zewnętrznymi. Dłonie mają styczność z detergentami, ale też warunkami atmosferycznymi. Odpowiedni odżywczy i nawilżający krem do rąk to podstawa, o której nie można zapominać. Czy da się odmłodzić wygląd dłoni? Jeśli w porę zabierzemy się do tego typu zabiegów, na pewno tak. Warto wiedzieć, co powinien zawierać dobry krem do rąk. Zachęcamy do przeczytania przydatnego artykułu.

Który krem ochroni nasze dłonie?

Najważniejsze to nie sugerować się ceną za tytułowy produkt. Podobnie jak w przypadku innych kosmetyków czy ubrań cena nie jest dobrym kryterium wyboru. Krem do rąk ma stanowić właściwą ochronę dla skóry naszych dłoni, ale też nawilżać je i zapobiegać dolegliwościom. Koniecznie należy zapoznać się z etykietą produktu kosmetycznego. Skład kosmetyku jest bowiem najważniejszy. W większości kremów do rąk znajdziemy nawilżającą glicerynę oraz olej parafinowy chroniący skórę przed działaniem czynników zewnętrznych. Oto lista dodatkowych składników, które są godne uwagi w kremach do rąk.

  • Masło shea – odżywiające i nawilżające skórę.
  • Olejek arganowy – regenerujący skórę, odmładzający wygląd dłoni, redukujący przebarwienia.
  • Aloes – łagodzący podrażnienia skóry, nawilżający.
  • Alantoina – przyspieszająca gojenie podrażnień, nawilżająca i kojąca.
  • Olej kokosowy – regenerujący, nawilżający i chroniący skórę dłoni.

Co ważniejsze, w kremach do rąk nie mogą znajdować się silikony, barwniki oraz parabeny, ponieważ te mogą zaszkodzić skórze, a nawet wywołać reakcję alergiczną. W zdecydowanej większości producenci kremów do rąk umieszczają dokładną informację o składnikach kremu, którą koniecznie należy dokładnie zgłębić. Na etykiecie znajdziemy również informacje dotyczące przeznaczenia. Niektóre z kremów do rąk są przeznaczone do stosowania zimą, inne latem.

O skórze na dłoniach słów kilka

Skóra na dłoniach jest cienka i delikatna. Traci na wyglądzie poprzez kontakt z czynnikami zewnętrznymi. Skóra dłoni zawiera bowiem niewielką ilość gruczołów łojowych. Szybko ulega wysuszeniu. Jej płaszcz hydrolipidowy należy koniecznie wspomagać każdego dnia właściwą pielęgnacją. Brak odpowiedniej profilaktyki prowadzi do utraty wilgoci w skórze, a to powoduje jej zdecydowanie szybsze starzenie się, jak również podatność na szkodliwe działanie promieni uv.

Pielęgnacja skóry dłoni – to warto wiedzieć

Z uwagi na cienki lipidowy płaszcz na skórze dłoni, wypada podczas prac domowych, a dokładnie styczności z detergentami oraz wodą używać ochronnych rękawiczek. Dzięki takiemu prostemu rozwiązaniu, dłonie zostaną zabezpieczone przed ich szkodliwym działaniem. Po sprzątaniu warto dać skórze dłoni odetchnąć. Wykonać w tym celu nawilżającą kąpiel w olejkach. Nałożyć dobry krem odżywczy z którymś z powyższych składników. Na szczególną uwagę w ramach pielęgnacji skóry dłoni zasługuje peeling. Taki powinno wykonywać się co najmniej raz w tygodniu. W okresie letnim istotną kwestią jest ochrony skóry przed działaniem promieniowania uv. Używając dobrych kremów ochronnych przez całe lato, skóra nie ulegnie wysuszeniu.

Krem do rąk | Jaki krem do rąk wybrać? Co powinien zawierać?

Naturalne kremy do rąk

Coraz więcej mówi się o naturalnych kosmetykach. Na szczęście świadomość Polaków dotycząca zdrowia, ale też wpływu tradycyjnych środków kosmetyczny na nasze zdrowie rośnie. Naturalne kremy do rąk to te, które warto posiadać zawsze przy sobie. To bowiem kremy, które rzeczywiście stanowią właściwe wsparcie dla naszej skóry. Nie zawierają szkodliwych związków chemicznych, toksyn, które mogą nawet przenikać do naszego krwiobiegu. Można stosować je bez żadnych obaw pod kątem reakcji alergicznych. To bezpieczne kremy do rąk, których cena jest porównywalna do cen typowych kosmetyków. Rozważając ich zakup, dobrze sprawdzić asortyment internetowych drogerii, ponieważ tutaj mamy o wiele większy wybór niż w sklepach stacjonarnych.

[Głosów:3    Średnia:2/5]