kosmetyki mineralne
fot. pexels.com

Mineralne kosmetyki są nieco droższe od takich klasycznych, drogeryjnych. Z kolei ich cena jest zbliżona do produktów cruelty-free i wegańskich. Mimo nieco wyższej ceny mają one szereg bardzo dobrych korzyści na jakość skóry i właśnie z tego względu warto się nimi zainteresować!

Zobacz też: http://www.nadwisla.pl/gdzie-kupowac-kosmetyki-mineralne/

Cechy kosmetyków mineralnych

Kosmetyki mineralne to takie, które mają bardzo oczywisty skład – można znaleźć w nim wyłącznie czyste pigmenty i minerały w proszku, jak np. tlenki cynku, żelaza i tytanu; kamienie półszlachetne (cytryn, kwarcyt, turmalin); cząsteczki miki. Oczywiście w kosmetykach mineralnych można znaleźć kilka konserwantów czy parabenów, ale nie oznacza to, że taki kosmetyk jest szkodliwy i ma negatywny wpływ na zdrowie skóry czy całego organizmu. Wynika to stąd, że konserwanty i parabeny są często potrzebne, a gdyby tego typu składniki były szkodliwe dla skóry to ich stosowanie byłoby zakazane. Ważne jest, aby obecność minerałów była kluczowa i to na nich produkt opierał swoje właściwości.

Zalety kosmetyków mineralnych

  • Kosmetyki bazujące na minerałach świetnie sprawdzają się przy skórze wrażliwej i skłonnej do przesuszania. Minerały dobroczynnie wpływają na kondycję skóry, nie pogarszając jej stanu i co najważniejsze – nie uczulają, więc są dobre dla alergików.
  • Mineralne kosmetyki nie zapychają porów skóry, czyli nie są komedogenne. To sprawia, że są idealne dla skóry problematycznej, podatnej na przetłuszczanie się – mieszanej, tłustej. 
  • Kosmetyki mineralne można śmiało używać po różnych kosmetycznych zabiegach, jak np. peelingi kwasami czy mikrodermabrazja. Skóra jest wtedy bardzo wrażliwa i najlepiej, aby jak najdłużej nie nakładać na nią kosmetyków kolorowych, a tylko produkty pielęgnacyjne. Czasem jednak aplikacja chociaż niewielkiej ilości makijażu jest potrzebna, więc wtedy właśnie dobrze sprawdzają się kosmetyki mineralne, które są bezpieczne dla skóry. 
  • Kosmetyki mineralne są bardzo trwałe i poza trwałym efektem makijażowym świetnie pielęgnują skórę, więc uzyskujemy taką podwójną właściwość, zaletę.

Przeczytaj też: http://www.beautypoint.pl/podluzna-twarz-a-fryzura-jaka-wybrac-a-ktorych-unikac/

[Głosów:0    Średnia:0/5]