Jak oczyścić twarz

Każdego dnia skóra naszej twarzy narażona jest na szereg szkodliwych czynników, a wśród liczne zanieczyszczenia. To właśnie dlatego tak ważne jest, by odpowiednio dbać o dokładne oczyszczanie twarzy. Mimo, że w każdym poradniku, na stronach internetowych, w telewizyjnych programach o urodzie kwestia ta jest bardzo często poruszana, to wiele osób nadal nie stosuje się do tej zasady. Skutkuje to licznymi wypryskami, zmęczoną, szarą skórą, która wygląda na przemęczoną i niezdrową oraz licznymi zmarszczkami. Zatem jak oczyścić twarz, by było to skuteczne i czym oczyszczać twarz, by nasza cera była zdrowa i promienna? Oto wskazówki.

Jak oczyścić twarz?

Oczyszczanie to pozornie banalny zabieg, który traktujemy często po macoszemu. Zwilżamy twarz, nanosimy preparat, zmywamy i gotowe. Warto jednak poświęcić na to nieco więcej czasu, jeśli zależy nam na pięknej i zdrowej cerze. Za poświęcony czas skóra z całą pewnością odwdzięczy się nam promiennym wyglądem. Odpowiedź na pytanie, jak oczyścić twarz brzmi: delikatnie, regularnie, dokładnie i skutecznie. Co to oznacza w praktyce?

  1. delikatnie, bo skóra twarzy jest wyjątkowo wrażliwa;
  2. regularnie, bo nie można zapominać o demakijażu i zabiegu oczyszczania, nawet jeśli jesteśmy bardzo zmęczone;
  3. dokładnie, bo pozostawienie resztek makijażu czy zanieczyszczeń powoduje przykre konsekwencje w postaci wyprysków i zmian na skórze;
  4. skutecznie, bo każdy typ skóry wymaga użycia innego rodzaju preparatów, które będa skutecznie działać nie tylko na zanieczyszczenia i sebum, ale także inne problemy skórne.

Czym oczyszczać twarz?

Jeśli wiemy już, jak oczyścić twarz, to warto dowiedzieć się, jakie preparaty są najbardziej skuteczne w walce z zanieczyszczenia. Jeżeli zatem zastanawiasz się, czym oczyszczać twarz, by była ona zdrowa, zadbana i piękna, to przeczytaj poniższe wskazówki.

Płyn micelarny

Pierwszym krokiem do oczyszczenia twarzy jest użycie delikatnego płynu micelarnego, który usunie makijaż i sebum oraz inne zanieczyszczenia, które w ciągu dnia zbierają się na skórze twarzy. To są wszelkie rodzaju pyły czy kurz.

Żel do mycia twarzy

Do skutecznego oczyszczania skóry twarzy konieczny jest chociaż jeden preparat, który łączymy z wodą. Taki właśnie jest żel do mycia twarzy. Naturalnie należy go dobrać odpowiednio do swojego typu skóry. Każdy z nich ma bowiem nieco inny skład, niektóre z nich wykazują działanie mocno wysuszające. To jest wyjątkowo szkodliwe szczególnie dla suchej skóry.

Delikatny puder złuszczający

Jak już wspomnieliśmy, skóra twarzy jest wyjątkowo wrażliwa, zatem zabieg oczyszczania powinien być przeprowadzany z użyciem produktów, które zapewnią skuteczne działanie, ale także i bezpieczeństwo. Delikatny puder złuszczający uaktywnia się w kontakcie z wodą. W bardzo delikatny sposób mikrozłuszcza warstwę rogową naskórka, pozostawiając ją gładką. W ten sposób przygotowuje się także skórę do wchłaniania substancji odżywczych zawartych w kremach.

Tonik

Tonizowanie sprawia, że skóra wydziela mniej sebum, jest odświeżona oraz odzyskuje właściwe pH. Dobry tonik to taki, który zawiera jak najmniej substancji zapachowy, powinien odżywiać, a nie ściągać skórę.

Wiedząc już zarówno jak oczyścić twarz oraz czym oczyszczać twarz, warto wprowadzać te reguły w życie. Tak oczyszczona skóra twarzy jest przygotowana na przyjęcie substancji odżywczych. Zdecydowanie lepiej się wchłoną, a w efekcie zyskamy zdrową, promienną cerę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]