Jak zmienić się z blondynki w brunetkę?

Mniej więcej jedna czwarta kobiet na świecie to blondynki, a za blond uważa się włosy od barwy białej do jasnej brązowej. Około dwóch procent wszystkich pań ma naturalne, rude włosy, a reszta to szatynki i brunetki. Powody, dla których blondynki chcą stać się brunetkami, są właściwie bliżej nieokreślone. Zwykle to znudzenie naturalną barwą włosów. Jeśli jednak chcesz mieć ciemne włosy, zdecyduj się na coś oryginalnego. Farba mahoniowy brąz zdecydowanie wyróżni Cię w tłumie brunetek.

Mahoń to niezwykły kolor. Wielu osobom kojarzy się z luksusem poprzez powiązanie go z mahoniowym, niezwykle drogim drewnem. I być może dlatego właśnie w mahoniu jest coś królewskiego, niezwykle dostojnego i eleganckiego. Farba mahoniowy brąz polecana jest paniom, lubiącym odważne stylizacje, które chcą być zauważane w tłumie, a nie wtapiać się w tło. Sprawdź, czy to kolor dla Ciebie, bo jeśli tak, to nie wahaj się ani chwili. Farba mahoniowy brąz sprawi, że poczujesz swoją wartość.

Farba mahoniowy brąz – czy jest dla Ciebie?

Mahoniowa fryzura świetnie wygląda na włosach, ale… niestety zawsze jest jakieś „ale”. To idealna barwa włosów dla pań o ciemniejszej karnacji. Lekka opalenizna lub naturalny morelowy koloryt cery to wprost idealne połączenie z mahoniowym brązem.

Farba mahoniowy brąz może też zagościć na włosach wówczas, gdy cera jest w idealnym stanie. Niestety, ten kolor podbija wszystkie niedoskonałości występujące na twarzy. Nawet mała krostka, niewielkie, pęknięte naczynko krwionośne będą o wiele bardziej widoczne, gdy zostaną otoczone mahoniowa fryzurą. Nie wybieraj tego koloru także, gdy masz naturalne skłonności do rumieńców.

Na koniec warto dodać, że mahoń jest idealnym odcieniem dla włosów długich i półdługich. Krótkie włosy w mahoniowym wydaniu niestety często postarzają wygląd, a tego należy się wystrzegać.

Jak farbować włosy?

Aby z blondynki stać się mahoniową brunetką nie potrzeba specjalnych zabiegów. Na szczęście w tym przypadku nie jest wymagana dekoloryzacja włosów, bo jasny, naturalny włos stanowi idealny podkład do przyjęcia ciemniejszego pigmentu.

Przed koloryzacją najlepiej jest nie myć włosów przez przynajmniej 24 godziny, a nawet przez dwa dni. Naturalny płaszcz lipidowy, który tworzy się wówczas na włosach, nie zostanie usunięty przez szampon i doskonale ochroni ich strukturę przed poważniejszymi uszkodzeniami. Farba mahoniowy brąz powinna być nakładana na cienkie pasma od nasady w kierunku końcówki włosa.

Należy przestrzegać czasu pozostawania farby na głowie. W instrukcji, która jest dołączana przez producenta, czas ten został ściśle określony. Gdy preparat pozostaje na włosach dłużej, czyni ogromne szkody w ich strukturze. Stają się one przesuszone, a w skrajnych przypadkach mogą ulec spaleniu, które wygląda podobnie jak przy nieudanej, trwałej ondulacji. W odpowiednim zatem momencie farbę należy spłukać z włosów za pomocą ciepłej wody.

Pielęgnacja po koloryzacji

Farba mahoniowy brąz zapewnia na długo intensywny kolor włosów, ale trzeba je odpowiednio pielęgnować. Najlepiej sprawdzają się szampony przeznaczone do włosów farbowanych, ponieważ często zawierają ceramidy, które świetnie uzupełniają ubytki w strukturze włosów.

Dobrym rozwiązaniem są także odżywki i maseczki do włosów, zawierające filtry UV. Dzięki nim włosy będą zabezpieczone przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych i znacznie dłużej zachowają intensywny kolor.

[Głosów:1    Średnia:3/5]