Jak wzmocnić wypadające włosy?

Jeżeli zauważyłaś, że od pewnego czasu gubisz więcej włosów niż do tej pory, to znaczy, że to najwyższa pora, by przyjrzeć się temu problemowi. Sprawdź, co jest przyczyną wypadania włosów i jak można temu zaradzić.

Wypadanie włosów jest problemem, który może mieć różne przyczyny. Najczęściej głównym winowajcą jest zła dieta, stres lub nieprawidłowa pielęgnacja. Czasami powód tkwi w nieunormowanych hormonach lub stanach zapalnych organizmu, a niekiedy nawet w przyjmowanych lekach.

Jak wzmocnić włosy, które wypadają z przyczyn innych niż zdrowotne

Jeżeli wyniki badań są dobre, to przyczyną wypadania włosów najprawdopodobniej jest stres, zła dieta lub nieprawidłowy sposób ich pielęgnacji. Dieta uboga w witaminy i składniki mineralne osłabia cały organizm, a przy tym również włosy. Wypadanie włosów jest także reakcją na stres.

Walkę z wypadającymi włosami należy rozpocząć od zmiany diety i sposobu pielęgnacji. Warto włączyć do swojego codziennego menu większą ilość warzyw i owoców (np. w formie koktajli, zup i sałatek), orzechów i chudego nabiału. Natomiast w kwestii pielęgnacji włosów należy zacząć od zmiany stosowanych kosmetyków.

Kosmetyki przeciw wypadaniu włosów

Przed umyciem włosów należy je dokładnie rozczesać, bo jeśli tego nie zrobimy, to po myciu podczas standardowego rozczesywania stracimy ich o wiele więcej. Trzeba również po każdym umyciu stosować kosmetyki nawilżające i odżywcze, które zapobiegają powstawaniu kołtunów oraz dostarczają kosmykom wszystkiego, co jest im potrzebne. Doskonała jest specjalna maska do włosów wypadających, która działa odżywczo i nawilżająco jak wiele tego typu produktów, a dodatkowo wzmacnia włosy zapobiegając ich wypadaniu. Nie bez znaczenia jest również kosmetyk, którego używamy do mycia włosów. Najlepiej stosować takie produkty, które posiadają składniki aktywne o działaniu wzmacniającym. Jednym z nich jest na przykład szampon do wypadających włosów Basil Element z ekstraktem z bazylii i NMF, czyli substancją zatrzymującą odpowiedni poziom wilgoci we włosach i skórze głowy. Szampon Basil Element jest jednym z produktów marki Elfa Pharm, przeznaczonych do pielęgnacji włosów osłabionych i nadmiernie wypadających.

Poza zmianą diety i codziennie używanych kosmetyków, bardzo ważna jest również umiejętność redukowania złych skutków stresu. Dbając o relaks i dobre samopoczucie psychiczne, dbamy o cały nasz organizm, a tym samym zapobiegamy nadmiernemu wypadaniu włosów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]