Jak sprawdzić oryginalność perfum?

Piękne zapachy w korzystnej cenie? Nie zawsze będzie to prawdziwa okazja. Bardzo często można trafić na podróbki perfum sprzedawanych w internecie lub na przypadkowych stoiskach. Jak rozpoznać oryginalne perfumy i sprawdzić, czy nie rozczarujemy się otrzymaną przesyłką?

Zakup w sprawdzonych miejscach

Nie warto sugerować się atrakcyjnymi cenami oferowanymi przez sprzedawców na aukcjach internetowych czy na niezidentyfikowanych stoiskach na bazarze. Nawet jeśli decydujesz się na zakup perfum w internecie, wybierz sprawdzone, polecane przez innych klientów strony sklepów, jak Perfumy.pl. Drogerie internetowe cieszące się dobrymi opiniami zadowolonych klientów to najlepsze miejsce, w którym możesz wybrać oryginalne perfumy dla siebie i najbliższych w dobrych cenach. Sprzedaż internetowa często pozwala na obniżenie ceny nawet najlepszych, oryginalnych perfum światowych marek.

Jak mogą wyglądać podróbki perfum?

Do najczęściej podrabianych perfum należą produkty najchętniej kupowane, jak Black Opium, Si Armani, Chanel No 5 czy La Vie Est Belle Lancome, choć oszuści decydują się czasem również sprzedawać podróbki perfum bardziej niszowych. Cechy podróbki można rozpoznać już na jej opakowaniu, któremu należy przyjrzeć się dokładnie, od folii, w jaką jest opakowane, po klejenia kartonowego pudełka. Jeśli wykonane jest niechlujnie, z widocznymi śladami kleju na brzegach, można spodziewać się, że będzie to podróbka oryginalnego produktu. Łatwym do wychwycenia znakiem podróbki będą też literówki w napisach na opakowaniu. Kartonik oryginalnych perfum jest najczęściej grubszy niż większość opakowań papierowych. Ponadto renomowane marki dużą wagę przywiązują do starannego i wyszukanego designu opakowań, nie tylko napisów i logotypów, ale też tłoczeń czy innego typu zdobień. Ważnym elementem rozpoznawalnym na pierwszy rzut oka przy oryginalnych produktach są też flakoniki. Buteleczki, w których marki o światowej sławie przechowują swoje perfumy, to w niektórych przypadkach prawdziwe dzieła sztuki, które wyjątkowo trudno jest podrobić.

Numery seryjne perfum

Na spodzie buteleczki perfum powinien znajdować się numer seryjny, który znajduje się także na dole opakowania. Jeśli masz wątpliwości, wpisz numer seryjny w specjalnej wyszukiwarce internetowej, np. Check Cosmetics, która daje możliwość zidentyfikowania marki i produktu. Zdarza się jednak, że wyszukiwarka nie odnajdzie numeru seryjnego perfum z limitowanej kolekcji lub ze zmienioną numeracją przez producenta, który w ten sposób zapobiega ich podrabianiu.

[Głosów:3    Średnia:3.3/5]