Kosmetyki mineralne szturmem wtargnęły na polski rynek kosmetyczny i wszystko wskazuje na to, że już na nim pozostaną, jako jeden z ulubionych damskich kosmetyków. Zaskarbiły sobie uznanie nie tylko tysięcy kobiet na całym świecie, ale też dermatologów oraz profesjonalnych makijażystów. Kluczem do sukcesu jest zaś podkład mineralny i sposób w jaki się go nakłada.
W CZYM TKWI SEKRET?
Pierwsza rzecz, której warto się przyjrzeć to skład, różniący kosmetyki mineralne od innych środków pielęgnacyjnych. Otóż podkłady mineralne pozbawione są substancji konserwujących, zapachowych, czy też barwników, w całości składają się bowiem ze sproszkowanych minerałów. Co z tego wynika? Nie tylko wyrównują i poprawiają koloryt cery, ale również działają pielęgnacyjnie i ochronnie na skórę, co więcej chroniąc przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym. Tlenek cynku, wchodzący w skład kosmetyków mineralnych dodatkowo wspomaga zaś walkę ze stanami zapalnymi skóry.
W PROSZKU CZY KREMIE?
Większość podkładów mineralnych sprzedawanych jest w zakręcanym pojemniczku z sitkiem w formie sproszkowanej. Panie przyzwyczajone do podkładów w kremie mogą początkowo mieć niewielkie trudności z aplikacją kosmetyku jednak szybko można do tego przywyknąć. Co prawda zajmuje to chwilkę dłużej, aczkolwiek spektakularne efekty są tego warte. Rzadziej spotkać można również tradycyjne podkłady w formie kremu, najczęściej z dodatkiem masła babassu lub shea. Mają konsystencję kremu, który rozpływa się pod wpływem ciepła skóry. Ze względu na skład są wyjątkowo kryjące i matujące cerę, ponadto z powodzeniem mogą zastąpić krem nawilżający. Znajdziemy je w profesjonalnych sklepach z kosmetykami, jak np. Kissinger.pl. Z jego ofertą zapoznacie się w tym miejscu: https://kissinger.pl/k/makijaz-mineralny.
METODY NAKŁADANIA PODKŁADU MINERALNEGO
Rozróżnia się dwa podstawowe sposoby nakładania, na sucho i na mokro. Wybierając pierwszą z nich należy pamiętać o dokładnym strzepnięciu nadmiaru proszku z pędzelka, nadmiar jest bowiem bardzo niewskazany ze względu na nienaturalny efekt i trudności z aplikacją. Po nałożeniu podkładu warto zwilżyć cerę wodą termalną i ewentualnie usunąć nadmiar chusteczką higieniczną. Lepszą metodą zdaje się być jednak nakładanie podkładu mineralnego na mokro. W tym celu należy wysypać nieco proszku na wieczko opakowania i spryskać delikatnie wodą lub zamoczyć wilgotny pędzel, utworzyć kremową konsystencję, a następnie nałożyć kolistymi ruchami na twarz.
O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ
W znakomitej większości przypadków aplikację podkładów mineralnych warto poprzedzić odpowiednim nawilżeniem skóry. W tym celu na oczyszczoną cerę dobrze jest nałożyć dobrej jakości krem lub olejek. Po kilkunastu minutach można już nakładać podkład, który dzięki tak uzyskanej bazie zapewni trwalszy i naturalniejszy efekt. Po skończonej aplikacji warto również utrwalić makijaż, w tym celu najlepiej sprawdzi się puder mineralny w odpowiednim odcieniu, dzięki któremu można cieszyć się idealną skórą przez długie godziny.