W każdej dziedzinie rozwój nauki idzie w bardzo szybkim tempie do przodu. Tak samo jest z nauką makijażu. Ilu makijażystów tyle szkół makijażu. Trzeba eksperymenotwać, ćwiczyć, bo jeśli makijaż wygląda po prostu dobrze to metoda jest dobra. Nie ma złotego środka. Skupmy się na kolorystyce. Jeśli chodzi o makijaż to bardzo ważne są oczy. Można powiedzieć śmiało nawet, że są najważniejsze. Są odzwierciedleniem naszej duszy, nigdy nie kłamią. Tak się mówi…

Jak wykonać perfekcyjny makijaż, aby podkreślić piękno naszych oczu a nie przytłoczyć ich. Ważna jest tutaj kolorystyka. Można wybierać barwy identyczne do barwy naszej tęczówki lub wprost przeciwnie – barwy kontrastowe. Jednak łatwiej jest wydobyć piękno koloru tęczówki podbijając je, czyli użyć przeciwstawnego koloru. Ciemne kolory zostawiamy raczej na wieczorne wyjścia i używamy ich rozważnie, ponieważ można nimi bardzo łatwo przytłoczyć oczy.

Żelazną zasadą w doborze kolorystyki makijażu jest koło kolorów. Punktem wyjścia są trzy podstawowe kolory: żółty, czerwony niebieski. Ze szkoły każdy zna zabawę z kolorami. Po połączeniu dwóch podstawowych powstaje trzeci, który nazwany jest pochodnym. Kolejne pochodne kolory po połączeniu ze sobą dadzą nam następne odcienie kolorów. I w ten sposób powstaje nam koło barw. Kolory leżące naprzeciw siebie są to kolory komplementarne, czyli dopełniające siebie nawzajem.

Tęczówkę zieloną ładnie podkreśla czerwień, delikatne róże, lawenda, purpura, kolor miedziany i ceglany.

Tęczówkę niebieską podkreśla pomarańcz, łosoś, brzoskwinia, złoto, ecru, brąz.

Tęczówkę szarą podbijają takie barwy jak: pomarańcze, brązy, ciemne i jasne fiolety.

Tęczówką brązowa lub kasztanowa idealnie prezentuje się z odcieniami niebieskiego, fioletu, czerwieni, granatu, śliwki.

Ważne jest poznać podstawy doboru kolorystyki w makijażu, ponieważ odpowiednio dobrane odcienie podkreślą kolor oczu a nie przytłoczą go. W późniejszym etapie nauki warto jest eksperymentować i pogłębiać swoją wiedzę. Jednak ważne jest aby ukształtować w sobie zasady, na których będzie opierała się późniejsza wiedza.

uroda.info.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]