Herbata ekologiczna

Czy produkty ekologiczne to tylko moda? Wiele osób z pewnością zadało sobie takie pytanie, gdy na sklepowych półkach zaczęły pojawiać się herbaty eko. Wbrew pozorom nie jest to jedynie chwyt marketingowy, a napój pochodzący ze specjalnych upraw ma naprawdę wiele zalet. Sprawdź, co warto wiedzieć o zyskujących na popularności herbatach ekologicznych.

Czym różni się herbata ekologiczna od zwykłej herbaty?

Przygodę z tego typu produktami warto zacząć od poznania różnic między nimi i zwykłymi herbatami. Przede wszystkim herbaty ekologiczne powinny mieć na opakowaniu charakterystyczne zielone logo z białymi gwiazdkami układającymi się w liść. Jest to unijny znak rolnictwa ekologicznego – taki symbol można znaleźć na wielu produktach ze strony https://zielarnia24.pl/herbaty,205.html.

W praktyce obecność charakterystycznego logo oznacza, że na plantacjach herbaty nie stosuje się nawozów sztucznych, antybiotyków czy też chemicznych środków ochrony roślin. Można mieć zatem pewność, że zakupiona herbata jest wolna od szkodliwych dla organizmu substancji. Ponadto takie uprawy są poddawane dość częstym kontrolom jakości. Warto również wiedzieć, że w herbacie ekologicznej naturalne składniki powinny stanowić minimum 95% składu.

Zalety herbaty ekologicznej

Jedną z najbardziej zauważalnych różnic jest smak, który jest znacznie głębszy i bardziej naturalny. Ponadto brak substancji chemicznych w składzie herbaty ekologicznej z oferty zielarni internetowej Lawenda sprawia, że można bez obaw korzystać z leczniczych właściwości naparu. Podczas zaparzania nie ma ryzyka, że pestycydy i inne niepożądane substancje przeniosą się z liści do napoju.

Ponadto dzięki herbatom ekologicznym można przyczynić się do poprawy stanu planety. Brak naszpikowanych chemią nawozów i środków ochrony roślin sprawia, że nie dochodzi do skażenia lub obniżenia jakości gleb i wód. Warto także pamiętać, że obecność takich substancji często nie jest obojętne również dla samych pracowników plantacji lub okolicznych zwierząt. Uprawa i zbiory herbaty eko odbywają się także z poszanowaniem równowagi lokalnego ekosystemu.

Na jakie herbaty ekologiczne warto zwrócić uwagę?

Podczas zakupów w dziale z herbatami ekologicznymi warto kierować się podobnymi zasadami jak w przypadku wyboru zwykłych produktów. Przede wszystkim warto zastanowić się, jakiego rodzaju napar może pomóc na niektóre dolegliwości. Zestresowanym osobom może przydać się mieszanka odprężających ziół z zielarni Lawenda. Świetnym prezentem dla starszej osoby może być natomiast ekologiczna herbatka poprawiająca pracę serca i wspomagająca krążenie.

W ofercie można również znaleźć produkty dedykowane kobietom w ciąży, którym często najbardziej zależy na jakości dostarczanych organizmowi płynów. Mieszanka bezpiecznych dla dziecka ziół może złagodzić różnego rodzaju dolegliwości towarzyszące ciąży. Jesienią i zimą warto natomiast zaopatrzyć się w herbaty będące bombami witaminowymi, które wzmocnią odporność i ochronią przed sezonowymi infekcjami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]