dobierz fryzure dla siebie
fot. pexels.com

Decydując się na zmianę naszego uczesania bardzo często szukamy inspiracji wśród różnych zdjęć w internecie. Podejmując taką decyzję musimy się jednak kierować również tym, jaki kształt ma nasza twarz oraz jaki mamy typ urody.

Zobacz też: http://www.carpathians.pl/jaka-fryzura-do-ciebie-pasuje/

W poszukiwaniu odpowiedniej fryzury

Chcąc znaleźć odpowiednią fryzurę dla siebie, musimy spojrzeć w lustro i zdefiniować nasz kształt twarzy oraz typ urody, bowiem nie do każdego pasuje każde uczesanie. Jedni będą wyglądać świetnie w krótkich fryzurach, innym z kolei posłuży długa.

Bardzo ważny jest tutaj kształt twarzy. We fryzjerstwie najbardziej pożądana jest twarz owalna, do której pasuje najwięcej rodzajów fryzur. Zwłaszcza, gdy właściciel takiej twarzy ma symetryczny układ oczu, brwi, nosa i ust.

Jednakże, jeśli nie masz takiego kształtu twarzy, nie przejmuj się. Dla każdego znajdzie się odpowiednie uczesanie!

Kwadratowa twarz

W kwadratowej twarzy chodzi o to, by ją maksymalnie wydłużyć, a więc proponuje się fryzury z uniesieniem na czubku głowy dla panów – a więc wszelkie zaczesy będą dobrze wyglądać, jak również kontrolowany chaos z podniesionym włosem. U Pań z kolei chcąc wydłużyć twarz zaleca się, by zostawić fryzurę do długości ramion z cięciem po bokach, a także przedziałkiem na jedną stronę.

Twarz trójkątna i okrągła

Dla twarzy trójkątnej poleca się fryzury cieniowane, które są krótsze, wówczas rysy twarzy nie są tak ostre, a wręcz przeciwnie, zyskują na łagodności. Taka fryzura może mieć krótszy tył, a dłuższe boki.

Twarzy okrągła również powinna zostać wyszczuplona odpowiednią fryzurą. Dobrze w tej sytuacji sprawdzą się długie fryzury z cieniowanymi końcówkami, które wyszczuplą twarz i nadadzą jej delikatnego charakteru.

Odważniejsze osoby, które posiadają twarz okrągłą mogą się również zdecydować na krótkie fryzury, w których z pewnością będą wyglądać dobrze, a nawet bardzo charakternie! Jeśli zatem rozważasz krótką fryzurę, to zastanów się nad cięciem na chłopaka.

Przeczytaj też: http://cialomarzen.pl/farbowanie-wlosow-wszystko-co-musisz-wiedziec/

[Głosów:0    Średnia:0/5]