Wakacje to dobry czas, by pomyśleć o zdrowiu, odpoczynku, relaksie i naładowaniu baterii przed jesienią i zimą. To również dobry czas, by spędzić trochę chwil we dwoje i wspólnie zrelaksować się i odpocząć. Dla jednych wspólny odpoczynek może oznaczać aktywny trening sportowy, dla innych relaks na plaży. Jeszcze inni wybierają relaksacyjny masaż dla dwojga. Bez względu na to, jaką formę odpoczynku wybierzesz, warto poddać się chwili, by w pełni oczyścić swoje ciało i umysł ze stresu i napięcia.

Po pierwsze – siła masażu

Masaż dla dwojga wybiera coraz większa liczba par. Taki sposób spędzania czasu pozwala pobyć ze sobą w przyjemnym miejscu, doświadczając kojącego i relaksacyjnego masażu pleców, barków czy dłoni. Masaż dla dwojga opiewa o piękne zapachy świec i olejków, które doskonale koją nasze zmysły i ciało. Salony spa posiadają bogatą ofertę różnorodnych masaży dla dwojga. Mogą to być np. masaże gorącymi kamieniami, ajurwedyjski, masaż czekoladą lub miodem czy popularny ostatnio masaż bańkami. To niezwykle przyjemne doznanie, które pozwoli parze zapomnieć o trudach dnia codziennego. Co więcej, masaż taki to wydatek około 100-200 zł na parę, więc może on stanowić świetny prezent na zbliżającą się rocznicę ślubu lub rocznicę urodzin.

Po drugie – kolacja, teatr, kino

Wiele par z długotrwałym stażem spędza czas przed telewizorem, komputerem lub telefonem. Zapominają o celebrowaniu ważnych dla nich dat, wspólnym odpoczynku czy aktywnym spędzaniu czasu. Warto czasem zabrać drugą połówkę na długi spacer, wyjść do kina z przyjaciółmi lub pójść na zdrowy koktajl do kawiarni. Takie wyjście zbliża ludzi, pozwala zapomnieć o problemach i oczyszcza umysł od zmartwień.

Po trzecie – sport, dieta, aktywny tryb życia

Bardzo dobrym pomysłem jest wprowadzenie niewielkich zmian żywieniowych do naszego jadłospisu. Zdrowa i pełnowartościowa dieta i wspólne gotowanie zdrowych posiłków może okazać się całkiem nowym hobby, które wciągnie parę bez reszty. Również wzajemne motywowanie się do uprawianie sportu zbliża zapracowanych dotąd małżonków. Nie ma nic przyjemniejszego po ciężkim dniu jak wspólny basen czy rower.

Jak widać, już niewielkie zmiany sprawiają, że pary chętniej spędzają czas ze sobą i wspólnie odnajdują nowe pasje. Zróbmy prezent naszej drugiej połówce i zaprośmy ją na romantyczny masaż dla dwojga lub długi spacer. Taki mały gest sprawi, że nie tylko skorzystają na tym nasze umysły, ale i ciała.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Medica SPA

[Głosów:1    Średnia:5/5]