Dla wielu osób spacery po lesie stanowią jeden z najlepszych sposobów na odprężenie się. Pośród drzew znaleźć można ciszę, spokój i odskocznię od codziennych problemów. Nic więc dziwnego, iż wiele osób dokładnie taką samą atmosferę pragnęłoby wprowadzić pod swój dach. Na szczęście jest to możliwe! Tapeta w drzewa to dekoracja, za sprawą której nasze cztery ściany wypełnią się  wrażeniem leśnego spokoju. Tego typu wzory posiadają jednak znacznie więcej zalet. Aby lepiej Wam je przedstawić, zaprosiliśmy do rozmowy aranżacyjnego eksperta z firmy Redro. Przekonajcie się więc, co powiedział nam o możliwościach, jakie oferuje tego rodzaju tapeta. Drzewa przepięknie wyglądają w swoim naturalnym otoczeniu, ale równie zachwycające potrafią być jako temat dekoracji.

Zielone tapety – drzewa na ścianę to świetny pomysł!

Wybór właściwej tapety może stanowić często nie lada wyzywanie. Aby uzyskany przez nas efekt był satysfakcjonujący, wzór powinniśmy dopasować nie tylko do ogólnej kolorystyki pomieszczenia, ale także znajdujących się w nim mebli oraz ozdób. Czy więc tapety z drzewami sprawią w tym zakresie jakieś trudności? A może odwrotnie, dopasowanie ich będzie łatwe i przyjemne? O to postanowiliśmy zapytać eksperta.

tapeta-drzewa-nastolatka

– W przyrodzie występuje kilkadziesiąt tysięcy gatunków drzew. Oczywiście trudno wymagać, aby każdy z nich trafił na tapety. Jednak wybór, do którego mamy dostęp, jest w pełni satysfakcjonujący! Charakterystyczne cechy, jakie posiadają niektóre z gatunków drzew, sprawiają iż rośliny te stanowią niezwykle wdzięczy temat dekoracji. Dzięki olbrzymiej różnorodności kształtów oraz kolorów łatwo wybierzemy odpowiedni wzór dla siebie. Niewiele jest bowiem wnętrz, w których drzewa nie sprawdzą się jako motyw dekoracyjny. Takie tapety będą pasować zarówno do pomieszczeń spokojnych i stonowanych, jak i tych bardziej żywych lub kolorowych. Drzewa jesienią, drzewa zimą, drzewa iglaste, drzewa owocowe, drzewa tropikalne – to tylko kilka przykładowych motywów ilustrujących z jak obszerną tematyką mamy do czynienia.

Tapeta z drzewami jako dopełnienie stylu skandynawskiego

W ciągu ostatnich lat styl skandynawski zrobił prawdziwą furorę. Ludzi zachwyciła jego prostota oraz praktyczność. Jasne, przestrzenne wnętrza stały się niezwykle modne i popularne. Niemal równocześnie zaczęto szukać dekoracji, które spójnie komponowałyby się z taką stylistyką. Dość oczywistym wyborem były tapety, posługujące się prostymi motywami, które nie psuły wrażenia spójności. Kwestią otwartą pozostała jednak tematyka takich dekoracji. Zaproszony przez nas ekspert poleca zdecydować się właśnie na drzewa. Przekonajcie się dlaczego.

Na styl skandynawski składa się kilka kluczowych elementów, do najważniejszych należą między innymi: estetyczny umiar, czy wręcz minimalizm, jasne barwy oraz wykorzystanie naturalnych materiałów. Jak więc pewnie zauważyliście, tapety z drzewami spełniają wszystkie z tych warunków. Oczywiście powinniśmy sięgnąć po wzory najlepiej wpisujące się w kryteria stylu. Przykładowo dobrym wyborem będą tapety dwukolorowe, posługujące się wyłącznie czernią i bielą. Choć każdy gatunek drzew może zostać w taki sposób przedstawiony, to warto zaczerpnąć inspirację wprost ze świata przyrody. Brzozy wręcz idealnie nadają na temat dekoracji do wnętrz w stylu skandynawskim. Nie powinniśmy jednak czuć się ograniczeni wyłącznie do tych dwóch podstawowych kolorów. Wiele tapet z drzewami wykorzystuje bardzo subtelne, pastelowe barwy, które również znakomicie skomponują się ze skandynawską stylistyką. Warto jednak pamiętać o umiarze – zwykle wystarczy ozdobić tylko jedną ze ścian taką dekoracją, aby efekt był satysfakcjonujący.

Egzotyczna tapeta: drzewa z innych zakątków Ziemi

tapeta-drzewa-kuchnia

Kiedy słyszymy słowo „drzewo” zwykle wyobrażamy sobie rozłożysty dąb o zielonych liściach albo klasyczną, szpiczastą choinkę. Przez to niekiedy zapominamy, iż rośliny te mogą posiadać także nieco mniej typowe kształty i kolory. Doskonałym tego przykładem może być potężny baobab (niemal jednoznacznie kojarzący się z Afryką) czy sakura – kwitnąca na różowo, japońska wiśnia. Oczywiście każde z mniej typowych drzew świetnie sprawdzi się jako atrakcyjny motyw na tapecie. Także w tej kwestii poprosiliśmy eksperta o kilka dodatkowych wskazówek.

Egzotyczne rośliny, w tym drzewa, najczęściej zobaczymy na dekoracjach wykorzystujących kolorowe fotografie. A przecież równie atrakcyjnie będą się one prezentować na tapetach. Przyda nam się jednak odpowiednia inspiracja. Przykłady? Proszę bardzo! Umieszczając na jednej ze ścian łazienki wzór w palmy nadamy całemu wnętrzu nieco tropikalnego wyglądu. Dla odmiany tapeta z drzewami owocowymi sprawi, iż każda kuchnia nabierze żywych kolorów. Jeśli po głowie chodzą nam jeszcze inne pomysły, to nie wahajmy się ich wprowadzić w życie. Intuicja jest świetnym doradcą w kwestii aranżacji.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]