Ajurweda, zapomniana medycyna

Niewiele jest tradycyjnych systemów medycznych tak dobrze zachowanych i wykazujących tak pozytywny wpływ na zdrowie ludzi jak indyjska ajurweda. Receptury przekazywane sobie przez pokolenia przyczyniają się do leczenia chorób, profilaktyki, zmniejszania lub usuwania problemów natury kosmetycznej. Siłę ajurwedy stanowi kompleksowe podejście do człowieka jako całości złożonej z ciała, umysłu i duszy. Wiele z jej tajemnic można całkowicie bezpiecznie odkrywać w zaciszu własnego domu.

Miodla indyjska na problemy skórne

Drzewo neem, inaczej miodla indyjska, wykazuje silne działanie antybakteryjne, przeciwgrzybicze i antywirusowe. Dzięki temu pomaga opanować problemy skórne, a nawet znacznie zmniejszyć ich nasilenie i nawroty. Jej zastosowanie jest bardzo szerokie – od tabletek, poprzez napary aż po grzebienie wykonane z jej drewna. Warto wypróbować jej działanie na plączących się włosach.

Pielęgnacja zębów

Drogeryjne, popularne pasty do zębów często zawierają niezwykle silne substancje. Pasty Vicco to niezawierające fluoru, naturalne preparaty służące profilaktyce nadwrażliwości, a także wybielaniu zębów dzięki zawartości minerałów. Stosując je można osiągnąć efekt usunięcia osadu i zadbanych, zdrowych dziąseł. Ich skład zawiera wyciągi z ziół, olejki eteryczne oraz mieszanki roślin.

Przyprawy, czyli leczenie zaczyna się w kuchni

Indyjskie przyprawy nadają potrawom niepowtarzalnego charakteru. Wiele osób gustuje w dodatkach imbiru, goździków, kurkumy i cynamonu. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że mają one swoje zastosowanie w tradycyjnej kuchni pięciu przemian, która wspiera zdrowie i dobre samopoczucie.

Alternatywa na ból

Ajurweda zna także odpowiedź na dolegliwości bólowe. W miejsce szkodzących wątrobie i powodujących zwiększenie tolerancji, silnych środków przeciwbólowych warto wypróbować Zandu Balm – indyjski preparat chłodzący, przeznaczony do stosowania na obrzęki, stłuczenia, zwichnięcia, a także na skronie w czasie bólu głowy. Jego receptura to połączenie mentolu i olejku z golterii.

[Głosów:1    Średnia:5/5]