3 największe zalety depilacji laserowej, które musisz znać

0
1528

Usuwanie owłosienia to jedna z najbardziej uciążliwych czynności w życiu kobiety – chyba większość z nas się z tym zgodzi. Golenie wielu miejsc na ciele przy pomocy maszynki w warunkach domowych jest niezwykle męczące. Czynność ta musi być powtarzana codziennie, jeśli zależy nam na idealnej gładkości, a i tak nie mamy pewności co do uzyskania oczekiwanego efektu. Nic więc dziwnego, że tak sporą popularnością cieszy się od jakiegoś czasu depilacja laserowa. W dzisiejszym artykule przedstawimy 3 naszym zdaniem największe zalety tej innowacyjnej metody usuwania owłosienia.

1. Długotrwały efekt

Depilacja laserowa, jak sama nazwa wskazuje, polega na niszczeniu mieszków włosowych przy pomocy specjalnego lasera. Emituje on energię świetlną, która poprzez wysoką temperaturę doprowadza do zniszczenia mieszków włosowych bez uszkadzania przy tym skóry. Oczekiwany efekt w postaci całkowicie gładkich partii ciała uzyskać możemy po kilku wizytach w gabinecie. Zazwyczaj ich częstotliwość uzależniona jest od stopnia owłosienia. Nie mniej w każdym wypadku finalny efekt osiągany jest po około 5 czy 6 zabiegach powtarzanych co kilka miesięcy. Chodzi przede wszystkim o to, że włoski posiadają różne fazy swojej żywotności. Jedne odrastają szybciej, drugie wolniej. Najłatwiej jest usunąć te, które są w fazie wzrostu. Mimo że po dokonanym zabiegu będziemy cieszyć się dłuższy czas gładką skórą, to niektóre włoski odrosną i to właśnie dlatego zabieg ten wykonuje się seriami.

2. Gładkie ciało bez bólu

Usuwanie włosków przy pomocy lasera może być zastosowane w wielu miejscach na ciele. Od nóg i pach, które raczej wydają się bardziej odporne na ból, do okolic bikini, czy wąsika. Podczas tradycyjnego golenia przy pomocy jednorazowej maszynki bardzo częstym problemem jest występujące podrażnienie, krostki i wrastające włoski. Te ostatnie szczególnie objawiają się przy wyrywaniu włosków depilatorem. Dzięki laserowi light sheer dostępnemu, chociażby w salonie Revision w Krakowie możliwa jest bezproblemowa depilacja nawet okolic bikini. Warto jest skorzystać z tej oferty, ponieważ laser light sheer to innowacyjna metoda, podczas której odczuwanie bólu (zależnie od osobistych predyspozycji) jest znikome a skuteczność ogromna. Poza tym, nawet jeśli zabieg byłby w jakiś minimalny sposób bolesny dla klientki, to zdecydowanie jest to lepsza opcja, niż ból związany z depilatorem, czy codziennymi podrażnieniami po goleniu.

3. Nawet najwrażliwsze miejsca

Jeśli chodzi o okolice bikini, to zabieg wygląda tak samo, jak na innych partiach ciała. Jedynym problemem może być komfort psychiczny pacjentki podczas depilacji laserowej. Należy jednak pamiętać, że w profesjonalnym salonie mamy do czynienia ze specjalistami, którzy niejedno widzieli. Celem jest gładka skóra pozbawiona podrażnień i wrastających włosków, które są szczególnie uciążliwe w pachwinach przy samej granicy z bielizną. Dzięki odpowiednio przeprowadzonym zabiegu laserowym nie musimy obawiać się o ból podczas codziennego golenia. Pozbywamy się również dylematu nad tym, czy pokazać się w stroju kąpielowym, czy nie. Gdy poddajemy się laserowemu usuwaniu owłosienia, to tak naprawdę zapominamy, że takie problemy w ogóle istnieją.

[Głosów:0    Średnia:0/5]