Zabiegi medycyny estetycznej

We współczesnych czasach ludziom bardzo zależy, aby wyglądać pięknie i młodo. Wydajemy wiele pieniędzy na drogie kosmetyki, chodzimy do kosmetyczki, fryzjera, a wolny weekend często spędzamy w SPA. Dla wielu osób wygląd jest kwestią priorytetową i są wstanie poświęcić wiele czasu i pieniędzy, żeby wyglądać dobrze.

Szczególnie kobiety lubią inwestować w swoją urodę. W porównaniu do mężczyzn znacznie częściej odwiedzają salony urody i wiele więcej wydają na kosmetyki. Jednak w ostatnim czasie ta tendencja powoli ulega zmianie i również mężczyźni coraz chętniej korzystają z usług salonów kosmetycznych.

Bardzo zależy nam na pięknej twarzy, bez zmarszczek i niedoskonałości. Chcemy też mieć piękny uśmiech, dlatego też odwiedzamy gabinety stomatologiczne. Możemy tam poprawić nasz uśmiech poprzez uzupełnienie ubytków, wyprostowanie zębów z użyciem specjalnego aparatu, czy usunąć kamień nazębny. Coraz więcej osób korzysta z oferowanej przez dentystów usługi wybielania zębów przy pomocy specjalnych nakładek, lamp, piaskowania lub innych urządzeń.

Nie tylko lekarze dentyści pomagają nam w poprawianiu naszej urody, ale również lekarze medycyny estetycznej i dermatolodzy. Lekarzy innych specjalności lub lekarze bez specjalizacji też mogą przeprowadzać wiele zabiegów medycyny estetycznej, pod warunkiem że ukończą odpowiednie kursy i szkolenia.

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej

W gabinetach zajmujących się medycyną estetyczną możemy skorzystać z zabiegów takich jak na przykład: zabiegi osoczem bogatopłytkowym, zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego lub toksyny botulinowej. Dzięki nim możemy pozbyć się niedoskonałości twarzy, wygładzić zmarszczki, powiększyć usta i tym podobne. Sprawiają, że wyglądamy pięknie, młodo i seksowanie, dlatego tak wiele osób się na nie decyduje.

Osocze bogatopłytkowe otrzymuje się po odwirowaniu krwi osoby poddawanej zabiegowi. Zawiera ono dużą ilość trombocytów, czyli płytek krwi. Trombocyty wspomagają regenerację komórek skóry i cebulek włosowych. Terapia z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego umożliwia redukcję, a nawet całkowite wygładzenie zmarszczek na twarzy. Dzięki oddziaływaniu na cebulki włosowe pomaga również w leczeniu łysienia. W tym celu często wykorzystywana jest u mężczyzn cierpiący na łysienie androgenowe. Szeroką gamę zabiegów z użyciem osocza bogatopłytykowego znajdziemy na stornie wrosinski.pl/zabiegi/osocze-bogatoplytkowe/

Zabiegi z użyciem toksyny botulinowej również doskonale wygładzają zmarszczki. Wstrzyknięcie toksyny botulinowej w odpowiednie mięśnie mimiczne powoduje ich porażenie, co daje efekt gładkiej twarzy i redukcję zmarszczek. Niestety, aby wspomniany efekt się utrzymał zabieg należy powtarzać w regularnych odstępach czasu, ponieważ działanie toksyny botulinowej stopniowo zanika.

Istniej wiele metod poprawiania urody i spowalniania procesów starzenia. Warto jest skorzystać z pomocy wykwalifikowanych specjalistów zajmujących się medycyną estetyczną, aby cieszyć się piękną skórą twarzy. Pamiętajmy, aby wybierać sprawdzone salony urody, które mają dobrą opinię.

[Głosów:0    Średnia:0/5]