Wieczny prawiczek – kim są mężczyźni, którzy zwlekają z pierwszym razem?

Młodzi mężczyźni zwykle nie mają problemów z tym, aby rozpocząć współżycie seksualne. Płeć przeciwna ma przed pierwszym razem wiele obiekcji. Ich powodem jest przede wszystkim fakt, że wszystkie biologiczne skutki współżycia ponosi właśnie kobieta. To w ciele kobiety zostaje złożony płyn nasienny, który może doprowadzić do poczęcia dziecka.

U mężczyzn bardzo silne napięcie seksualne wytwarzane jest stosunkowo łatwo, dlatego też chęć odczucia ulgi jest w przypadku mężczyzn zdecydowanie większa. Nie oznacza to jednak, że męską płeć należy traktować jednakowo. Bywa i tak, że młodzi mężczyźni zwlekają z decyzją. Sprawdźmy, z jakiego powodu są prawiczkami. Co stoi na przeszkodzie?

Gdy mężczyźnie niespieszno do łóżka

Powiedzmy w tym momencie nie o mężczyznach, którzy nie mogą znaleźć odpowiedniej partnerki do pierwszego razu, ale o tych, którzy mają okazje, ale ich nie wykorzystują. Co jest grane? Dlaczego mężczyzna może jeszcze nie chcieć? Jak się okazuje z seksualną abstynencją mamy do czynienia w przypadku mężczyzn kierujących się religią, a dokładnie przestrzegających zasad chrześcijaństwa.

Po prostu pierwszy raz dopiero po ślubie, nie wcześniej. Religia to niejedyna granica. Powodem tego, że mężczyźnie niespieszno jest do łóżka mogą być własne przekonania oraz wartości. Te jak wiadomo, są dla płci męskiej bardzo ważne. Mężczyzn trudno przekonać w wielu kwestiach do innego podejścia niż to, jakie sobie ustalili.

Silne uprzedzenie do płci żeńskiej – mizoginizm

Kolejnym powodem tego, że mężczyzna może stać się wiecznym prawiczkiem, jest fakt jego silnego uprzedzenia do płci żeńskiej. Mowa tu o mizoginizmie. To wręcz zachowanie patologiczne, o którym powinna wiedzieć każda kobieta mająca chęć na bliższe stosunki z mężczyzną, który wydawać się może na pierwszy rzut oka jedynie bardzo porządny.

Wieczny prawiczek – kim są mężczyźni, którzy zwlekają z pierwszym razem?

Unikanie kobiet, pewnego rodzaju nieśmiałość, wstręt, a także lęk przed kobietami to jedne z objawów mizoginizmu, przez który to mężczyzna nie spieszy się, wręcz nawet nie myśli o pierwszym razie. Jeśli jednak jesteśmy już przy tym temacie, kobiety powinny pamiętać, że spotykając na swojej drodze mężczyznę z takim problemem, może być gorzej. Idąc o o krok dalej, kobiety mogą spotkać się z dyskryminacją, jak również przemocą fizyczną czy seksualną.

Po prostu romantyk

W oczekiwaniu na jedyną miłość niektórzy mężczyźni mogą nie chcieć rozpoczęcia życia seksualnego ot tak. Oczywiście z takimi sytuacjami w dzisiejszych czasach mamy coraz mniej do czynienia, niemniej jednak każda młoda dziewczyna powinna być świadoma, że mężczyzn nie da się traktować jednakowo, ani mówić o nich tego samego, że każdy zaciąga do łóżka.

Mężczyzna może być rzeczywiście romantykiem, mieć własne przekonania czy wartości, jakie wyniósł z rodzinnego domu i nie spieszno mu do łóżkowych przygód. Aż trudno uwierzyć, że tak właśnie może być. Skoro jednak powstał artykuł, ktoś chciał się dowiedzieć, dlaczego tak zachowuje się pewna część mężczyzn.

Mężczyzna nie zawsze musi być od spraw seksu

Mężczyzna rzeczywiście mianowany jest w dzisiejszych czasach ekspertem do spraw seksu. Aż trudno uwierzyć, że może być inaczej. Młody atrakcyjny mężczyzna, a w dodatku inteligentny wcale nie musi znać się na tych rzeczach. Teraz powiedzmy sobie o tej części płci męskiej, która potrzebuje być może nie zaciągnięcia do łóżka, ale delikatnej propozycji. No bo po co skazywać „ciacho” na bycie wiecznym prawiczkiem? Co więcej, warto pamiętać, że mężczyzna może po prostu zwlekać z seksem, ponieważ chce upewnić się uczuć.

Takie prawo mają nie tylko kobiety, choć rzeczywiście przyzwyczailiśmy się do ról, gdzie to płeć piękna jest niechętna, waha się i ma dylematy. Jak wynika z opinii, kobiety polują na romantycznych mężczyzn, którzy nie zaciągają do łóżek na pierwszych randkach. Romantyczność ma coraz większe wzięcie. To dobrze, że młodzi ludzie wracają dziś do dawnych zasad. Być może to sposób na mniejszą ilość rozpadających się młodych związków?

[Głosów:10    Średnia:3/5]