suplementy diety

Osiągnięcie prawidłowej wagi to dla wielu osób niemałe wyzwanie, zwłaszcza jeśli tryb życia nie za bardzo pozwala na utrzymanie prawidłowej diety i częste zaglądanie do siłowni. Z pomocą  takim przypadku mogą przyjść suplementy, które mogą nieco pobudzić układ trawienny i przyspieszyć zrzucanie zbędnych kilogramów. Sprawdź, jakie produkty mogą przydać się podczas odchudzania.

Preparaty ze spiruliną

W ostatnich latach suplementy diety z algami są prawdziwym hitem wśród osób dbających o dobrą formę. Wbrew pozorom nie kryje się za tym jedynie dobry marketing. Spirulina była dobrze znana już Aztekom i rzeczywiście posiada właściwości, które mogą sprzyjać zrzuceniu zbędnych kilogramów. Zielono-niebieskie algi zawierają bowiem rekordowe ilości białka, są również bogate w sycący i zmniejszającą apetyt fenyloalaninę.

Dodatkowo spirulina pobudza metabolizm, co może znacząco przyspieszyć proces odchudzania się. Ze względu na wysoką zawartość białka i dobrze przyswajalnego żelaza jest polecana w szczególności wegetarianom i weganom. Niepozorne algi świetnie radzą sobie również z oczyszczaniem organizmu z toksyn, metali ciężkich i innych szkodliwych substancji. Jest zatem polecana osobom, które nie mogą uwolnić się od używek np. papierosów.

Czerwona herbata z chromem

Choć większość osób kojarzy czerwoną herbatę z aromatycznym napojem, to istnieje również możliwość kupienia jej w formie suplementu diety w kapsułkach. Firma Ginseng Poland oferuje produkty wzbogacone dodatkowo o chrom, który powinien być ważnym składnikiem  diety  osób chcących uzyskać prawidłową wagę. Minerał reguluje poziom cukru we krwi i może przyspieszać utratę zbędnych kilogramów.

Z kolei sproszkowane liście czerwonej herbaty pozwalają na poprawę metabolizmu i szybsze pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Ponadto czerwona herbata Pu-Erh może dodać energii, która jest niezbędna w przypadku osób regularnie uprawiających sport. Dodatkowo suplementy diety z popularną, chińską herbatą mogą oczyścić organizm z toksyn, które często są przyczyną powolnej utraty wagi.

Suplementy z żeń-szeniem

Uznawany za panaceum na wszystkie dolegliwości żeń-szeń również jest sprzymierzeńcem osób, którym zależy na zadbanej sylwetce. Roślina, której dobroczynny wpływ na funkcjonowanie organizmu był znany w Chinach już ponad 4000 lat temu, może przyspieszać przemianę materii. To z kolei pozwala na szybsze zauważenie rezultatów diety i ćwiczeń. Ponadto żeń-szeń dobrze działa na ogólną kondycję układu trawiennego.

Suplementy diety z korzeniem żeń-szenia ze sklepu Ginseng Poland mogą także poprawić wydolność organizmu, wzmocnić odporność i dodać odrobiny energii. To wszystko może przełożyć się w rezultacie na większą chęć do regularnych ćwiczeń, które są dość istotnym elementem w walce o szczuplejsze ciało. Na dodatek żeń-szeń reguluje poziom cukru we krwi, co również nie jest bez znaczenia dla osób marzących o zrzuceniu zbędnych kilogramów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]