Top 5 praktycznych fryzur, które sprawdzą się nawet „pod czapką”

0
1213

Zima zbliża się wielkimi krokami, ale i teraz już nie jest za ciepło, a więc wyciągamy z szaf czapki. Jednak największym problemem w ich noszeniu jest to, iż łatwo mogą zepsuć fryzurę. A jak wiadomo estetyczna fryzura jest ważna, szczególnie w pracy, w której pracuje się z klientem i formalny dress code niejako jest wymagany. Jeżeli i wy zmagacie się z tym problemem, to przedstawimy Wam top 5 praktycznych fryzur, które sprawdzą się nawet „pod czapką”.

Top 1: warkocz francuski – szybko i łatwo

Naszą pierwszą propozycję bardzo łatwo ułożyć. Mamy tutaj na myśli warkocz francuski. Taka fryzura jest praktyczna, ale i wpisuje się w formalny dress code, a przy tym bardzo długo się trzyma. Po zapleceniu warkocza należy delikatnie go upiąć spinką w klasycznym kolorze. Ale tutaj pojawia się pytanie: czy wiecie jak zrobić francuza? Jeżeli nie, to już spieszymy z pomocą. Zatem po rozczesaniu włosów należy podzielić je na 3 równe części. Następnym krokiem jest założenie prawej części włosów na środkową i mocniejsze zaciśniecie. Teraz należy zrobić to samo, ale z lewą częścią włosów i całość powtarzać naprzemiennie. Mamy dla Was jeszcze radę, a mianowicie jeżeli macie włosy wycieniowane, to może się okazać, że pasemka będą się Wam się oddzielać od reszty włosów, wtedy też krótsze włosy, które wychodzą z francuza można przychwycić wsuwkami. Dzięki temu efekt będzie jeszcze lepszy.

Top 2: zwykły kucyk, ale w nieco innej odsłonie

Kucyk czy koński ogon – to fryzury, które pasują każdej kobiecie, nawet tej narzekającej na odstające uszy. Ale jedynym mankamentem jest to, że czasami kucyk jest bardzo cienki, a to dlatego że ma się cienkie włosy bądź też są za mocno wycieniowane. Jeżeli jednak lubicie proste uczesania, a przy tym chcecie świetnie się prezentować to zawsze możecie zdecydować się na treski. Wystarczy tylko dobrać odpowiedni kolor i po problemie. Polecamy oczywiście naturalne doczepiane włosy. Dla kobiety fryzura jest bardzo ważna i niejako pozwala się jej lepiej poczuć, zatem skoro można ułatwić sobie jej układanie, a przy tym jeszcze lepiej się czuć we własnym ciele, to należy się zdecydować na takie rozwiązanie. Tutaj możecie wybrać nie tylko zagęszczanie, ale i przedłużanie włosów.

Top 3: na gładko

Czas przejść do naszej kolejnej propozycji – już nr 3.  Otóż czasami minimalistyczne ułożenie włosów wymaga sporej ilości pracy, a są fryzury, które prezentują się obłędnie pomimo tego, że ich układanie nie zajmuje sporo czasu. Tak jest w tym przypadku. Polecamy fryzurę „na gładko”, której zrobienie jest szybkie i banalnie proste, a przy tym nawet czapka jej nie zniszczy. Na samym początku musicie wiedzieć, że włosy nie powinny być myte przez jeden dzień, wtedy będą gładsze. Należy je delikatnie przeprostować, a następnie wsuwkami bądź dużymi spinkami uchwycić je tak, aby odsłaniały uszy. Teraz najważniejszy etap, czyli nałożenie pomady. Wklepujecie  w ręce trochę tego kosmetyku i po całej długości nakładacie go. Czekacie 5 minut i ponownie wykonujecie tę czynność. Dzięki temu zyskacie gładką fryzurą, a przy tym włosy będą delikatnie lśnić.

Top 4: na luzie i elegancko

Fryzura może być na luzie i jednocześnie elegancka – wystarczy tylko, że skorzystacie z naszej propozycji. Ale ta fryzura zasadniczo dedykowana jest do kobiet z długimi włosami. Po umyciu wystarczy je wysuszyć suszarką z dyfuzorem, dzięki temu będą one lekko uniesione u nasady i zyskają mały skręt. Teraz pozostaje już tylko utrwalić efekt lakierem bądź też płynem do stylizacji. Jeżeli nie macie długich włosów, a jakoś ich zapuszczanie Wam nie idzie, to zawsze możecie przedłużyć włosy metodą clip in. Najlepszej jakości włosy znajdziecie w sklepy Remy Hair.

Top 5: na prosto

Także nasza ostatnia propozycja powinna Wam się spodobać. Jednak tutaj kluczem do sukcesu jest odpowiednie cięcie. Włosy powinny być nie dłuższe niż przed ramię, a także prosto ścięte, bez żadnych cieniowań. Jeżeli takowe macie, to teraz pozostaje już tylko wybranie się na keratynowe prostowanie i codziennie rano będziecie się budzić z ułożoną fryzurą. Oczywiście co jakiś czas, najlepiej co 5-6 miesięcy.

Pamiętajcie, aby do stylizacji używać najwyższej jakości kosmetyków bez parabenów. Dodatkowo postawcie na pielęgnacje, czyli używajcie maseczek czy odżywek, ale raz na jakiś czas zróbcie też im detoks.

[Głosów:0    Średnia:0/5]