Polacy coraz więcej pieniędzy wydają na suplementy diety i leki dostępne w sprzedaży przy kasie. Jednak z badań wynika, że tabletki od bólu głowy, preparaty na ból gardła czy nawet plastry, które można kupić nie tylko w aptekach, ale również przy kasie w markecie czy na stacji benzynowej, nie zawsze są przechowywane we właściwy sposób. Dlatego coraz częściej także suplementy są zamawiane online.

Tanie leki z interentowej apteki


Popularność internetowych aptek wynika z dwóch rzeczy. Pierwsza z nich to ogólne zwiększenie wydatków na zakupy w Internecie. Polacy w sieci chętnie kupują już nie tylko ubrania, elektronikę czy książki, ale coraz częściej sięgają także po zakupy spożywcze czy nabywają leki i suplemeny do zamawiania online. Ich atutem, podobnie jak w przypadku większości innych produktów dostępnych online, są niższe ceny i dostępność produktów o podobnym działaniu. W stacjonarnych aptekach zwykle leki bez recepty dostępne są jako preparaty kilku producentów, przy czym dobierane są zwykle tak, aby ich ceny były zbliżone. Tania apteka internetowa, nawet jeśli prowadzi stacjonarną aptekę, to oferuje preparaty przeciwbólowe, leki przeciwgorączkowe, syropy od kaszlu czy inne medykamenty w niższych cenach. Zazwyczaj ceny online są niższe nawet o 30% w porównaniu z lekami dostępnymi w aptece.

Polacy inwestują w zdrowie


Leki i suplemeny do zamawiania online wpisują się w ogólny trend, jaki zauważono kilka lat temu. Polacy coraz więcej pieniędzy inwestują we własne zdrowie, dlatego sięgają po suplementy diety. Najczęściej wybierają preparaty przeciwbólowe, przyspieszające leczenie grypy i przeziębienia oraz wszelkie produkty, które mają mieć wpływ na szybszą utratę wagi. Dlatego tanie leki z interentowej apteki, po jakie sięga przeciętny polski konsument, to najczęściej suplementy na odchudzanie, środki przeciwbólowe oraz suplementy, które mają poprawić wygląd włosów, skóry, paznokci czy uzupełnić dietę w wybrane składniki. Jednym z leków, który coraz częściej pojawia się w suplementacji diety, jest witamina D3. Statystycznie prawie 80% Polaków cierpi na jej niedobór, przy czym bardzo często lekarze pediatrzy zalecają jej podawanie małym dzieciom. Ze względu na rosnącą liczbę zachorowań na chorobę Hashimoto, także w tym przypadku leczenie powinno być uzupełnione o witaminę D3, która wykazuje pozytywny wpływ na stan skóry i kości oraz na samopoczucie. I właśnie jej wpływ na samopoczucie w długie zimowe i jesienne dni sprawia, że coraz chętniej suplementy diety zawierające witaminę D3 są nabywane przez klientów internetowych aptek.

Tania apteka internetowa


Leki i suplementy diety, jakie można kupić w internetowej aptece, pozwalają na wybór najbardziej optymalnych preparatów. W aptece online udostępnione są zarówno produkty, które są dostępne w magazynie apteki, jak i produkty, które na zamówienie klienta sprowadzane są z hurtowni i od producenta. Zazwyczaj apteka internetowa pozwala na odbiór leków w swojej stacjonarnej aptece, a w przypadku jej braku – zamówienie dostarcza kurier.

[Głosów:1    Średnia:5/5]