Profesjonalne przedłużanie rzęs – co powinnaś wiedzieć?

Bujne, bajecznie długie i podkręcone rzęsy bez wsparcia tuszu i zalotki to marzenie każdej z nas – na szczęście już w pełni możliwe do spełnienia! W artykule przedstawiamy sekrety profesjonalnej stylizacji rzęs i podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze salonu.

Przedłużanie rzęs – dla kogo?

Profesjonalne zagęszczanie i przedłużanie rzęs to alternatywa dla kobiet, które mają rzadkie, jasne rzęsy, ale również dla tych, które choć wygrały na genetycznej loterii, marzą o spektakularnym efekcie na wesele czy inną wyjątkową okazję. Szczególnie, jeśli mają złe wspomnienia związane z samodzielną aplikacją zakupionych w drogerii rzęs na pasku, które jak wiemy mogą odklejać się w najmniej spodziewanym momencie.  Profesjonalny zabieg przedłużania rzęs eliminuje to ryzyko, ponieważ stylistki używają kępek, które doklejają do naturalnych włosków. Kępka wypada dopiero, kiedy kończy się cykl życia naturalnej rzęsy, do której ją doklejono (najczęściej dla utrzymania efektu zabieg powtarza się co dwa-trzy tygodnie).

Rodzaje rzęs objętościowych

Wysokiej jakości rzęsy z włókien poliestrowych są lekkie, nie obciążają naturalnych włosków i są odporne na utratę skrętu. Są dostępne w różnych długościach i wariantach kolorystycznych: od brązu po głęboką czerń, błyszczące i matowe: https://www.poshlashes.com/pl,rzesy.html Doświadczona stylistka umiejętnie dobierze odpowiednie produkty, aby zapewnić nam efekt świeżości i puszystości, a jednocześnie oczekiwane pogrubienie i wydłużenie naturalnych włosków.

Metody przedłużania rzęs

Jeśli stylistka dokleja rzęsę do rzęsy – zabieg nazywamy 1:1, jeśli do jednej dokłada 3 – wówczas mówimy o 3D itd. aż po widowiskowy mega volume. Niezależnie od wybranej metody przedłużania rzęs, profesjonalistkę poznamy po tym, że wykonana przez nią stylizacja jest dostosowana do kształtu oka, zarysu twarzy, stylu i okazji. Zdarzają się bowiem sytuacje, że np. niektórym paniom dress code uniemożliwia spektakularny efekt wydłużenia rzęs, ale mogą cieszyć się naturalną stylizacją 1:1 przy wykorzystaniu rzęs z kolekcji Business Line. 

Bezpieczeństwo profesjonalnej stylizacji

Certyfikowana i doświadczona stylistka używa tylko profesjonalnych produktów – wielokrotnie przebadanych i atestowanych. Oprócz rzęs najwyższej jakości, ważny jest również rodzaj używanego kleju, który powinien być dostosowany do panujących warunków: innego używa się przy wysokiej wilgotności, innego w czasie mrozów. Bardzo istotna jest także wysoka przyczepność umożliwiająca bardzo precyzyjną aplikację. Doklejanie to żmudna praca, dlatego też zabieg trwa kilka godzin. Na szczęście jest bardzo komfortowy, a co najważniejsze – efekt pięknie podkręconych, bujnych i długich rzęs jest tego warty.  

[Głosów:1    Średnia:5/5]