Pielęgnacja skóry jesienią

Zmiana pogody sprawia, że z głębi szafy wyciągamy ciepłe szale i długie swetry. Analogicznie działa pielęgnacja skóry jesienią. Część kosmetyków chowamy do szuflady, a na półki wykładamy, te które zapewnią odpowiednie nawilżenie skóry, są pełne składników odżywczych i sprawdzą się na jesień oraz wczesną zimę. Koniec roku to czas, który powinniśmy poświęć na zabiegi pielęgnacji skóry. Warto rozpuścić martwe komórki naskórka, aby nasza skóra była gotowa na wchłanianie aktywnych substancji. W pielęgnacji sprawdzą się produkty bogate w kwasy tłuszczowe, które dobrze zregenerują uszkodzoną warstwę lipidową, a także kwasy złuszczające mające za zadanie poprawić strukturę skóry. Jesień, kiedy promienie słoneczne nie są już tak mocne, jest idealnym momentem na peelingi enzymatyczne oraz wykonanie depilacji woskiem. Nosimy długie spodnie i nie wystawiamy swojego ciała bezpośrednio na słońce.

Depilacja jesienią, czyli do czego przy ci się podgrzewacz do wosku

Kiedy za oknem robi się już chłodno warto pomyśleć o depilacji naszego ciała. To właśnie wtedy możemy sobie pozwolić na zabiegi bardziej inwazyjne. Świetną i długotrwałą metodą pozbywania się zbędnego owłosienia jest depilacja woskiem. Przyda się podgrzewacz do wosku, który nagrzewa się nawet do temperatury 85 stopni Celsjusza. Depilacja na ciepło bardzo dobrze sprawdza się u osób, których owłosienie jest mocne i bardzo widoczne. Wosk rozgrzany do półpłynnej postaci należy nałożyć zgodnie z kierunkiem, w którym rosną włosy. Po krótkiej chwili, płynnym i zdecydowanym ruchem, trzeba oderwać plaster. Po zakończonym zabiegu należy zadbać o kondycję naszej skóry. W podrażnione miejsca można zastosować masło shea, które ją nawilży, będzie działało przeciwzapalnie i przyspieszy proces gojenia skóry podrażnionej zabiegiem depilacji.

Twoje jesienne must have – idealna regulacja brwi z efektem SPA oraz stylizacja rzęs

Nasza skóra jesienią wymaga sprawdzonej pielęgnacji. Warto pamiętać, że starannie oczyszczona skóra lepiej przyswaja dobry krem odżywczy posiadający właściwości regenerujące. Jeśli zadbaliśmy już o kondycję cery, możemy zająć się brwiami. Dużą popularnością cieszy się waxing, czyli bezbolesna i szybka depilacja delikatnych punktów twarzy takich jak brwi. Dzięki zastosowaniu dobrej jakości olejków kosmetycznych, zabieg regulacji i stylizacji brwi staje się miłą czynnością. W pierwszej kolejności przygotowujemy brwi do zabiegu za pośrednictwem odpowiedniego balsamu. Następnie za pomocą specjalistycznej oliwki oraz talku zabezpieczamy skórę, aby po chwili zastosować granulowany wosk. Zwieńczeniem depilacji brwi powinny być przedłużone rzęsy secret lashes. Długie i gęste sprawią, że poczujemy się wyjątkowo.

[Głosów:0    Średnia:0/5]