suplement
fot. Pixabay.com

Patrzysz w lustro i zastanawiasz się, gdzie zniknęła ta szczupła kobieta? Postanawiasz, że czas coś tym zrobić. Wydaje się, że wystarczy zacząć mniej jeść i efekty pojawią się natychmiast. Oczywiście, jest to prawda ponieważ gdy obniżenie ilości spożywanych kalorii u zdrowego człowieka spowoduje spadek wagi. Wtedy rozważasz rozpoczęcie stosowania preparatów wspomagających odchudzanie. Czy naprawdę jest to konieczne?

 

Kiedy warto stosować suplementy?

Przeczytaj też: Odchudzanie wspomagane suplementami

Zanim zaczniesz stosować preparaty odchudzające, musisz uświadomić sobie, że to tylko wspomaganie całego procesu a nie magiczny środek wymiatający wszystkie nadprogramowe kilogramy z Twojego ciała. Na początek możesz zainstalować aplikację która pozwoli kontrolować Ci co tak naprawdę jesz w ciągu dnia żeby uniknąć podjadania. Suplement w tym momencie pozwoli Ci przede wszystkim zmniejszyć apetyt. Dodatkowo warto wprowadzić chociażby niewielka aktywność fizyczną jeśli do tej pory prowadziłaś mało aktywny tryb życia. Może to być joga wykonywana w domu czy spacer szybkim krokiem.

 

Zacznij zdrowiej jeść

Istotną sprawą jest też co jesz a nie sama ilość. Dobrze by było, gdybyś wprowadziła więcej warzyw i produktów nieprzetworzonych. W Internecie znajdziesz mnóstwo szybkich przepisów wykorzystujących zdrowe składniki. Nie chodzi przecież o to, żebyś spędzała w kuchni cały dzień w momencie gdy nie masz na to ochoty. Postaraj się wprowadzać nowe nawyki stopniowo, by uniknąć momentu załamania i powrotu do poprzedniego stylu odżywiania. Staraj się by potrawy były smaczne oraz odpowiednio podane. W dalszym ciągu jedzenie ma być przyjemnością tak jak i aktywność którą wybierzesz. Jeśli coś Ci nie smakuje a aktywność nudzi, po prostu zmień strategię i nagle okaże się, że suplementy są tylko dodatkiem wspomagającym początek drogi do zdrowszego tryby życia.

 

Przeczytaj też: Lśniący i trwały kolor włosów

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]