Medycyna estetyczna – 5 najpopularniejszych zabiegów

Przez wiele lat medycyna estetyczna była tematem tabu. Dzisiaj zabiegi łączące medycynę z kosmetologią są popularne już nie tylko wśród celebrytów z pierwszych stron gazet. Na jakiego rodzaju upiększenia najczęściej decydują się panie i panowie?

 1. Korygowanie zmarszczek botoxem

  Botox, czyli toksynę botulinową wstrzykuje się pod skórę, dzięki czemu okresowo zanika w danym miejscu twarzy ruch mięśni. Efektem tego jest rozprostowanie zmarszczek wokół ust, na czole, między brwiami czy tzw. kurzych łapek na okres około 6 miesięcy. Powtarzanie zabiegu pomaga utrzymać pożądany efekt. 

 2. Modelowanie sylwetki lipolizą

  Zabieg polega na wstrzyknięciu roztworu fosfatydylocholiny w okolice brzucha, pośladków, bioder czy podbródka. Nakłucia są delikatne i prawie nie wiążą się z odczuwaniem bólu. Co ciekawe, metoda to pomaga także eliminować tłuszczaki. Warto jednak zaznaczyć, że nie jest to sposób na schudnięcie, a jedynie modelowanie sylwetki!

 3. Sculptra sposobem na kolagen

  Zabieg preparatem sculptra skierowany jest do osób borykających się z problemem zapadających policzków, fałdów, blizn czy braków tkanki lipidowej na twarzy. Tą metodą pobudza się organizm do produkcji kolagenu, co zapewnia nie tylko atrakcyjny, ale też naturalny wygląd. Po dwu- lub trzykrotnym powtórzeniu zabiegu (co około 6 tygodni) można uzyskać zadowalający efekt na ponad 2 lata. Dla utrwalenia rezultatów poleca się dodatkowo korzystanie z odpowiednich masaży.

 4. Mezoterapia – odmłodzenie bez skalpela

  Osoby zmagające się z problemami cellulitu, rozstępów, wypadaniem włosów i wiotczeniem skóry powinny zainteresować się mezoterapią. Zabieg polega na wstrzyknięciu leczniczych substancji – np. osocza bogatopłytkowego – w problematyczne miejsca. Ta metoda hamuje postępowanie procesów starzenia skóry, które potęguje nie tylko czas, ale także wpływ promieni UV.

 5. Kwas hialuronowy – nie tylko na zmarszczki

  Kwas hialuronowy pozwala spłycać zmarszczki poprzez ich wypełnienie. Ten związek chemiczny nazywany „eliksirem młodości” jest również bardzo skutecznym sposobem na modelowanie ust. Odpowiednio wprowadzony może podnieść ich kąciki i powiększyć wargi. Rezultat widoczny zaraz po zabiegu utrzymuje się przez przynajmniej pół roku.

Zabiegi medycyny estetycznej są bezpieczne, jednak pod warunkiem, że przeprowadza je lekarz – nie kosmetyczka. Wykonywanie ich w szemranych gabinetach i na babskich przyjęciach możne skończyć się przykrym dla oka efektem. By nie stracić naturalnego wdzięku warto zwrócić się o pomoc do specjalistów. Zespół Zięba Clinic rozwieje wszelkie wątpliwości na temat  współczesnych hitów medycyny estetycznej. 

[Głosów:1    Średnia:5/5]